HZS Královéhradeckého kraje  

Přejdi na

Předcházíme rizikům


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 

Ve středu zasahovali hasiči u deseti dopravních nehod

Hasiči v Královéhradeckém kraji zaznamenali ve středu 31. 10. 2018 celkem 29 událostí, třetina z toho byly dopravní nehody. 

ÚZEMNÍ ODBOR HRADEC KRÁLOVÉ

Olešnice – dopravní nehoda – 05:57
Na 63. kilometru dálnice D11 havaroval ve směru z Prahy do Hradce Králové nákladní automobil a dodávka. Při nehodě byla zraněna jedna osoba. Hasiči místo události zajistili, provedli na havarovaném osobním voze protipožární opatření a uniklé provozní kapaliny zasypali sorbentem. Na místě zasahovali profesionální hasiči z Nového Bydžova a dobrovolná jednotka z Chlumce nad Cidlinou. Z počátku spolupracovali také s hasiči ze Středočeského kraje.

Hradec Králové – dopravní nehoda – 07:19
Profesionální jednotka ze stanice Hradec Králové – Pražská vyjela na náměstí E. F. Buriana, kde byla oznámena dopravní nehoda dvou nákladních vozidel. Jeden z nich vyjel mimo komunikaci, přejel chodník a vjel do plotu u rodinného domu. Hasiči místo zajistili. Vozidlo netvořilo překážku v provozu ani nebyl nikdo zraněn. Místo události si poté převzali policisté.

Hradec Králové – dopravní nehoda – 15:31
Na komunikaci I/35 směrem na Jičín od kruhového objezdu u ČKD zasahovali profesionální hasiči ze stanice Hradec Králové – Pražská u dopravní nehody dvou osobních automobilů a dodávky. Jedna osoba byla při nehodě zraněna. Hasiči místo události zajistili, provedli protipožární opatření a do příjezdu policistům řídili dopravu. Posléze odstavili havarované vozy mimo komunikaci a vrátili se zpět na stanici.

Černilov – dopravní nehoda – 19:51
Na silničním úseku mezi Černilovem a Slatinou havarovala dvě osobní vozidla. Poplach byl vyhlášen hasičům na centrální hradecké stanice i dobrovolné jednotce v Černilově. Nehoda se obešla bez zranění osob. Hasiči místo nehody zajistili a po zadokumentování se mohli vrátit zpět na stanici.

Hradec Králové – dopravní nehoda – 20:20
Na Slezské předměstí mířili po 20. hodině profesionální hasiči z centrální stanice. Na křižovatce ulic Kladská a Víta Nejedlého se zde střetla dvě osobní vozidla. Nikdo nebyl při nehodě zraněn. Hasiči usměrňovali do příjezdu policistům dopravu, protože vozy blokovaly částečně průjezd křižovatkou. Jednotka zajistila havarovaná auta proti vzniku požáru a postarala se o odstranění následků dopravní nehody.

Hradec Králové – dopravní nehoda – 20:22
V hradecké části Plačice v Kutnohorské ulici havaroval osobní vůz, který narazil do ohrazení kruhového objezdu. Řidič vyvázl z nehody bez zranění. Hasiči odpojili u havarovaného automobilu akumulátor, zajistili jej proti vzniku požáru a předali místo zásahu policistům. U nehody zasahovali profesionální hasiči ze stanice Hradec Králové – Pražská.

ÚZEMNÍ ODBOR RYCHNOV NAD KNĚŽNOU

Javornice – dopravní nehoda – 08:45
V katastru Javornice havaroval v blízkosti obce Jaroslav osobní automobil. Při dopravní nehodě se vůz převrátil přes střechu a zůstal stát částečně mimo komunikaci v příkopu. Hasiči místo události zajistili, provedli protipožární opatření a následně se postarali o odstranění následků dopravní nehody. Při nehodě zasahovali profesionální hasiči z Rychnova nad Kněžnou a dobrovolná jednotka z Deštného v Orlických horách.  

Kvasiny – dopravní nehoda – 08:49
V Kvasinách došlo k dopravní nehodě dvou osobních automobilů. Na místo vyrazili profesionální hasiči z Rychnova nad Kněžnou a dobrovolní hasiči ze Solnice. Po svém příjezdu našli jeden z havarovaných vozů v zahradě, kam se dostal poté, co prorazil plot. Další vůz zůstal stát napříč komunikací, kde tvořil překážku v provozu. Při nehodě došlo k úniku provozních kapalin, které zasypaly jednotky sorbentem. Nehoda se obešla bez zranění osob.

ÚZEMNÍ ODBOR TRUTNOV

Rtyně v Podkrkonoší – železniční dopravní nehoda – 13:41
Náchodští profesionální hasiči vyjeli k tragické železniční dopravní nehodě, kdy vlak u Rtyně v Podkrkonoší srazil osobu v kolejišti. Hasiči zajistili evakuaci cestujících z vlaku, nikdo z nich nebyl zraněn. Jednotka pomohla dvaceti osobám z vlaku, lidé se poté dostali pěšky zpět do Rtyně.

Špindlerův Mlýn – dopravní nehoda – 11:57
V části Přední labská zasahovali profesionální hasiči z Vrchlabí a dobrovolná jednotka ze Špindlerova Mlýna u dopravní nehody dvou osobních automobilů. Hasiči oba havarované vozy zabezpečili proti vzniku požáru. Jedna osoba skončila v péči zdravotníků. Po dohodě s policisty jednotky odstranily vozidla mimo komunikaci a postaraly se o úklid vozovky.


Martina Götzová, tisková mluvčí
FOTO: HZS Královéhradeckého kraje

Odkazy do noveho okna

DN Černilov

DN Černilov 

Detailní náhled

DN D11 (1)

DN D11 (1) 

Detailní náhled

DN D11 (2)

DN D11 (2) 

Detailní náhled

DN Hradec Králové, Slezské p.

DN Hradec Králové, Slezské p. 

Detailní náhled

DN Javornice, Jaroslav

DN Javornice, Jaroslav 

Detailní náhled

DN Kvasiny (1)

DN Kvasiny (1) 

Detailní náhled

DN Kvasiny (2)

DN Kvasiny (2) 

Detailní náhled

DN Kvasiny (3)

DN Kvasiny (3) 

Detailní náhled

DN Kvasiny (4)

DN Kvasiny (4) 

Detailní náhled
Uložit vše jako ZIP soubor

vytisknout  e-mailem