HZS Pardubického kraje  

Přejdi na

Předcházíme rizikům


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 

Ve firmě likvidující odpady dnes nad ránem hořelo

HZS Pardubického kraje, územní odbor Chrudim  

            Ve středu 23. května v 2.42 hodin byl na operační a informační středisko hasičů oznámen požár ve firmě na likvidaci odpadů v Prachovicích. Na místo ihned vyjelo sedm hasičských jednotek z okolí – profesionální z Chrudimi a Seče a dále dobrovolné jednotky z Načešic, Seče, Heřmanova Městce, Třemošnice a Prachovic. Jednalo se o požár v násypce drtiče. Hořící odpad poté odkapával na pás. Posilové jednotky, které směřovaly k místu zásahu, po cestě zjistily, zhruba v 3.31 hodin, nehodu motorkáře, který skončil v příkopu nedaleko Kostelce. Ihned byla urgována zdravotnická záchranná služba. Hasiči poskytli motorkáři první před lékařskou pomoc a poté dále pokračovali k požáru.
V zásobníku hořel drcený materiál. Hasiči ochlazovali násypku s drtičem v hale o velikosti přibližně 50 x 10 metrů. Objekt byl před kolaudací a probíhal v něm zkušební provoz. Požár s největší pravděpodobností vznikl v drtiči. Obsluha se snažila požár ihned uhasit, k tomu spotřebovala 16 ručních hasicích přístrojů. Přesto se plameny nepodařilo zkrotit. Informováni byli i pracovníci životního prostředí. Po dohodě s vedením firmy bude zbytek materiálu z násypky postupně vyskladněn a hasiči uhašen. Požár se podařilo hasičům dostat pod kontrolu v 9.06 hodin. 
 Škoda byla předběžně vyčíslena na 400 tisíc korun. Uchránit se podařilo majetek (technologie) ve výši 150 milionů korun. Požár způsobil pravděpodobně cizí předmět v drtiči. Požár byl zcela zlikvidován v 21.16 hodin.
 
 
 
Vendula Horáková, tisková mluvčí

vytisknout  e-mailem