HZS Plzeňského kraje  

Přejdi na

Vaše důvěra je náš závazek


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 

Včera hasiči v Plzeňském kraji řešili pět požárů

Nejprve došlo po druhé hodině ráno k požáru kůlny v Tatiné, škoda dosáhla 15tis. Kč.

Zanedlouho poté byl požár nahlášen v Plzni na Klatovské třídě.  V prvním patře ubytovacího zařízení došlo k požáru v jednom z pokojů. Požár se poté rozšířil i na další pokoj. 8 lidí se evakuovalo ještě před příjezdem hasičů, jednu osobu hasiči zachránili z římsy pomocí nastavovacích žebříků. Hasiči odvezli 8 lidí do náhradního ubytování. Provoz v místě události byl omezen. Jednotky po uhašení požáru rozebrali konstrukci stropu mezi 1. a 2. patrem a vyhledávali skrytá ohniska. Celý objekt po likvidaci požáru odvětrali. Škoda byla vyčíslena na 5mil. Kč. Uchráněné hodnoty na 20mil. Kč. Příčina je v šetření.

13_11_2018 Požár Klatovská tř. Plzeň (3).jpg13_11_2018 Požár Klatovská tř. Plzeň (1).jpg

Odpoledne pak vyjeli hasiči k požáru do Nemanic na Domažlicku, kde došlo k požáru v bytovém domě. Jednalo se o požár elektrocentrály, ze které se požár rozšířil na botník. Jedna popálená osoba byla předána ZZS. Požár byl uhašen před příjezdem hasičů. Ti poté vynesli zasažený botník. Elektrocentrála již byla vynesena před naším příjezdem. Dále hasiči provedli odvětrání objektu. Na místo byla vyslána i jednotka hasičů z Waldmünchenu, kterou po příjezdu velitel zásahu odeslal zpět na základnu. Škoda byla vyčíslena na 3tis. Kč. Příčina je v šetření.

13_11_2018 požár Nemanice (5).jpg13_11_2018 požár Nemanice (7).jpg

Hasiči se nezastavili ani večer, kdy kolem 20. hodiny vyjeli k požáru pojistkové skříně v trafostanici v Nezbavěticích. Požár byl uhašen hasicími přístroji. Poté bylo místo události předáno energetické firmě. Škoda byla vyčíslena na 60tis. Kč. Jako příčina byla určena technická závada.

13_11_2018 Požár trafostanice Nezbavětice  (2).jpg13_11_2018 Požár trafostanice Nezbavětice  (1).jpg

Poslední požár včerejška vypukl před devátou hodinou večerní  v bytovém domě v Kollárově ulici v Plzni. Požár původně vznikl na chodbě a odtud se rozšířil do jednoho z bytů. Hasiči evakuovali 3 osoby a psa. Jednu osobu transportovala ZZS k ošetření. Hasiči po uhašení požáru objekt odvětrali. Škoda 500tis. Příčina je v šetření.

13_11_2018 požár Kollárova ul (2).jpg13_11_2018 požár Kollárova ul (3).jpg

vytisknout  e-mailem