HZS Středočeského kraje  

Přejdi na

Vaše důvěra je náš závazek


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 

Vážná nehoda uzavřela silnici na východním okraji Nymburka

V pondělí 3. září těsně před půl osmou přijala operátorka tísňové linky středočeských hasičů informaci o vážné dopravní nehodě osobního a nákladního vozidla za výjezdem z Nymburka po silnici č. 330 ve směru do Poděbrad. 

Krajské operační a informační středisko HZS Středočeského kraje k události vyslalo profesionální a dobrovolnou jednotku z Nymburka. První jednotka, která byla na místě už pět minut od ohlášení události, zjistila, že jde o čelní střet nákladního vozidla s osobním, v němž zůstala zaklíněna řidička.

Vzhledem k poškození osobního auta bylo nutné k vyproštění zraněné ženy použít více sad hydraulického nářadí. Proto byli k nehodě vyslány ještě profesionální hasiči z Poděbrad spolu s jednotkou Hasičské záchranné služby Správy železniční dopravní cesty Nymburk.

Po dojezdu všech sil hasiči vyprostili řidičku, kterou předali do péče zdravotníkům. Část jednotek se postarala o nezbytné zajištění obou vozidel proti požáru a posyp uniklých provozních náplní sorbentem. Při střetu byly na nákladním vozidle poškozeny přepravované transformátory, zároveň došlo k proražení obalů s chladícím olejem a úniku asi 80 litrů. Příčinu dopravní nehody vyšetřuje Policie ČR.

nprap. Petr Svoboda
oddělení IZS
HZS Středočeského kraje

Uložit vše jako ZIP soubor

vytisknout  e-mailem