HZS Pardubického kraje  

Přejdi na

Chráníme vaše životy, zdraví a majetek


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 

V zatopeném lomu Mrtvák se utopila osoba

Základní složky integrovaného záchranného systému v pátek 5. července krátce po 16. hodině zasahovaly u zatopeného lomu Mrtvák mezi Janůvky a Březinkou na Svitavsku. Jednotky hasičů zde vyhledávaly osobu, která, dle svědků, měla plavat k bójce. Ta byla asi 40 metrů od břehu. Na místo byli přivoláni i hasiči-potápěči z HZS Královéhradeckého kraje (hasiči směny B zajišťují hasiči z HZS Pardubického kraje, směnu A zajišťují hasiči potápěči z HZS Královéhradeckého kraje a potápěči z Olomouckého kraje směnu C. Potápěči jsou opěrným bodem pro Pardubický, Královéhradecký, Liberecký i Olomoucký kraj).

Hasiči propátrávali vodní hladinu. Další hasiči obcházeli a upozorňovali návštěvníky lomu, aby se nekoupali, protože probíhá pátrací akce. Po příjezdu potápěčů jsme je převáželi na místo ponoru a po jejich nasazení byla pod hladinou nalezena asi v desetimetrové hloubce osoba. Samotné vyproštění těla osoby na místě provedli policejní potápěči, které jsme převezli na člunu k místu nálezu.  

Při letním koupání buďte opatrní:

• Nepřeceňujte nikdy své plavecké schopnosti a také v případě, že jste dobrými plavci, vždy počítejte například s možností náhlé změny počasí, podchlazení, svalových křečí a podobně.

• Nikdy neskákejte uhřátí do vody, hrozí nebezpečí srdečního selhání a utonutí.

• Neskákejte do vody, o které nevíte, jak je hluboká nebo zda se pod hladinou neskrývají kameny nebo jiné předměty, nebo je tam příliš mělko.

• Alkohol a koupání skutečně není dobrá kombinace, každoročně jsou hasiči voláni k tragickým utonutím lidí pod vlivem alkoholu.

• Noční koupání je nebezpečné, za tmy snadno dojde ke ztrátě orientace.

por. Bc. Vendula Horáková, tisková mluvčí

Odkazy do noveho okna

zdroj: Mapycz

zdroj: Mapycz 

Detailní náhled

lom Mrtvák

lom Mrtvák 

Detailní náhled

lom Mrtvák 1

lom Mrtvák 1 

Detailní náhled
Uložit vše jako ZIP soubor

vytisknout  e-mailem