HZS Jihomoravského kraje  

Přejdi na

Chráníme vaše životy, zdraví a majetek


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 

V souvislosti s počasím jsme zasahovali u desítek případů

Úterý, 14. června 2022 – V pondělí odpoledne se navýšil počet výjezdů v souvislosti s následky silného větru a bouřek. Zasahovali jsme především na Břeclavsku a Znojemsku. 

Od včerejší 17. hodiny do půlnoci vyslalo operační středisko hasičské jednotky k celkem 57 událostem v souvislosti s odstraňováním následků bouřek a silného větru a to především v jižní části kraje. 

Na Břeclavsku jsme zasahovali u 42 událostí. Na Znojemsku ve 13 případech. Ve většině případů se jednalo o odstraňování popadaných stromů. Výjimkou však nebyly ani poškozené střechy domů. Tak tomu bylo především v obci Lanžhot, kde jsme přibližně 6 hodin zasahovali u poškozené střechy rodinného domu na ul. B. Němcové. Další zásahy s poškozením střech evidujeme např. v ulicích Zámecká a Kostická. Silný vítr poškodil také střechu bytového domu v Břeclavi v ulici Na Pěšině. 

Situace se uklidnila po 21. hodině. Další jednotky případů v souvislosti s popadanými stromy jsme řešili dnes v dopoledních hodinách. V současné chvíli zasahujeme již jen v obci Vedrovice na Znojemsku, kde mohutný strom spadl na rodinný dům. S použitím těžké techniky a stabilizační sady budeme strom postupně odřezávat.

Vedrovice.jpgVedrovice.jpg U zmíněných událostí neevidujeme žádná zranění. 

Jaroslav Mikoška, tiskový mluvčí HZS JmK 

vytisknout  e-mailem