HZS Středočeského kraje  

Přejdi na

Chráníme vaše životy, zdraví a majetek


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 

V Senohrabech vyhořela rekreační chata

V neděli 10. února krátce před půl jedenáctou přijalo operační středisko středočeských hasičů oznámení o požáru chaty v rekreační oblasti obce Senohraby v okrese Praha-východ. 

Na místo vyjely jednotky HZS Říčany a SDH Senohraby a Čerčany. Podle oznamovatele hořela chata o půdorysu 4x5 metrů. Majitelka už byla údajně mimo budovu, přesto byla k události povolána také zdravotnická záchranná služba.

Jako první byli na místě dobrovolní hasiči ze Senohrab, kteří upřesnili, že jde o požár celodřevěné chaty v plném rozsahu a určitě budou zapotřebí další cisterny s vodou. Po dojezdu všech jednotek probíhal zásah dvěma C proudy v dýchací technice, protože chata byla silně zakouřená. Majitelka objektu byla do příjezdu zdravotnické záchranné služby v péči policie. Žena se nadýchala zplodin hoření, a tak byla po prvotním ošetření odvezena sanitkou do benešovské nemocnice.

Hasiči dostali požár pod kontrolu asi za hodinu a půl od příjezdu první jednotky a za další hodinu se jim podařilo ho zcela zlikvidovat. Pak se zaměřili na rozebírání konstrukce a dohašováních skrytých ohnisek. Na místě zůstala dobrovolná jednotka obce Senohraby na dohlídku. Kolem šestnácté hodiny přijel požářiště zkontrolovat velitel zásahu, a protože vše bylo v pořádku, dohlídku ukončil a objekt předal příbuzným majitelky.

Předběžná škoda byla stanovena na 800 tisíc korun, hasičům se podařilo uchránit hodnoty ve výši 400 tisíc korun. Příčina požáru je předmětem dalšího vyšetřování, zřejmě ovšem šlo o neodbornou manipulaci s plynovou tlakovou lahví.

por. Bc. Tereza Fliegerová
tisková mluvčí
HZS Středočeského kraje

Uložit vše jako ZIP soubor

vytisknout  e-mailem