HZS Jihočeského kraje  

Přejdi na

Chráníme vaše životy, zdraví a majetek


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 

V prestižní anketě Hasič roku 2018 máme jihočeské úspěchy

Zcela v novém se v letošním roce představilo vyhlášení ankety Hasičského záchranného sboru České republiky – Hasič roku. Vyhlášení ankety profesionálních hasičů proběhlo ve čtvrtek 11. dubna na výjimečném místě, které je hodno prestiži ankety, a to ve Španělském sále Pražského hradu. 

Soutěž Hasič roku je každoročně vyhlašována v šesti soutěžních kategoriích: Hasič roku, Zásah roku, Kolektiv roku, Velitel/vedoucí roku, Projekt roku a Občanský zaměstnanec roku. Zároveň je do Galerie osobnostní HZS ČR uvedena jedna z nejvýraznějších osobností hasičského života.
V závěrečném finále ankety, kdy byli v každé kategorii do Španělského sálu pozváni nominovaní, aniž by věděli, na kterém z prvních třech místech se umístili, měl jihočeský profesionální sbor svá žhavá želízka.

Mezi nejlepší tři se v kategorii „Hasič roku 2018“ probojoval kpt. Bc. Michael Gabriška – bývalý výjezdový hasič v současné době zastávající funkci koordinátora-metodika ochrany obyvatelstva a krizového řízení na územním odboru Český Krumlov, v kategorii „Občanský zaměstnanec roku 2018“ paní Pavla Martínková pracující na pozici provozního pracoviště územního odboru Tábor a v kategorii „Projekt roku 2018“ je jedním z navrhovaných plk. Mgr. Štěpán Kavan, Ph.D., vedoucí oddělní krizového řízení HZS Jihočeského kraje, který se svými kolegy z MV-GŘ HZS ČR a HZS Olomouckého kraje pracoval na projektu Zlepšení akceschopnosti a odborné způsobilosti moldavských hasičů II“.

Vyhlášení a předání cen se ujali ministra vnitra Jan Hamáček a generální ředitel Hasičského záchranného sboru České republiky genmjr. Drahoslav Ryba.

A jihočeské úspěchy?

Michael Gabriška se ve velké celorepublikové konkurenci umístil na skvělém 2. místě!

Pavla Martínková je druhým nejlepším občanským zaměstnancem v rámci našeho profesionálního sboru!

Štěpán Kavan se svými kolegy a moldavským projektem obsadil třetí místo!

Obrovskou ctí pak pro všechny jihočeské profesionální hasiče pak bylo uvedení bývalého krajského ředitele HZS Jihočeského kraje plk. JUDr. Josefa Blažka do Galerie osobností HZS ČR.

(Fotografie ze slavnostního večera naleznete ve fotogalerii. Oficiální foto Generálního ředitelstí budou doplněny.)

vytisknout  e-mailem