HZS hlavního města Prahy  

Přejdi na

Předcházíme rizikům


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 

V Praze 10 hořela hala, na místě zasahovalo deset jednotek hasičů

Deset jednotek hasičů zasahovalo 24.08.2017 od 00:46 hodin u požáru haly v ulici Nad Vršovskou horou v Praze 10. Hala o rozměrech asi 60x20 metrů byla po příjezdu prvních jednotek zachvácena plamenným hořením v plném rozsahu. Hasiči pracovali v dýchací technice pomocí 11 C proudů, dva proudy byly vedeny po žebříku a plošině. S ohledem na náročnost zásobování místa požáru vodou bylo asi 300 metrů od objektu zřízeno čerpací stanoviště z podzemního hydrantu.

2 20170824A_Po߆r_Kost°k32.JPG

Hasiči se mimo samotné hašení haly soustředili i na ochranu okolních objektů. Objekt se nachází v hlídaném oploceném areálu v blízkosti dalších průmyslových budov. Před halou, která slouží jako autodílna, byly zaparkovány dva nákladní automobily, které byly požárem zničeny. Sálavé teplo poškodilo plastové části dalších automobilů stojících v okolí haly.

Jednotky pracovaly také se zařízením COBRA, pomocí kterého se dostaly pod střešní konstrukci vedlejšího objektu, který byl požárem částečně zasažen. S ohledem na rozsah požáru a počet zasahujících jednotek byl vyhlášen druhy stupeň požárního poplachu. Hasiči-chemici prováděli během zásahu měření koncetrací škodlivin, které unikaly do ovzduší. Jejich koncetrace nepřekročila nebezpečnou mez. Povětrnostní podmínky navíc příznivě ovlivnily rozptyl zplodin hoření mimo obytnou část v okolí místa požáru.

1 20170824A_Po߆r_Kost°k07.JPG

Před čtvrtou hodinou ranní na místě zůstávají jednotky na dohašování ohnisek požáru pod částečně zničenou konstrukcí haly. V 04:37 hodin pracovali hasiči na dohašení ohořelých zbytků haly pomocí 6 C proudů. Několik jednotek SDH bylo od 01:00 hodin připraveno jako záloha za jednotky, které zasahovaly na místě požáru. 

Kompletní foto dokumentaci najdete na https://goo.gl/photos/vokHHZqTCf8oG3cQ9

V 06:10 hodin stále pokračují dohašovací práce. Vyšetřovatelé se na místo vrátí v dopoledních hodinách.

vytisknout  e-mailem