HZS Plzeňského kraje  

Přejdi na

Vaše důvěra je náš závazek


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 

V Plzni probíhá mistrovství České republiky ve hře Plamen


 Druhý den pokračovalo Mistrovství České republiky hry Plamen disciplínami štafeta CTIF, požární útok CTIF a štafeta dvojic na Atletickém stadionu města Plzně.

 
Disciplíny CTIF jsou disciplínami, ve kterých se soutěží také na mezinárodním poli. (CTIF =  mezinárodní výbor pro prevenci a hašení požáru.)
 
Dopoledne patřilo tréninkům na společném materiálu pro požární útoky a požární útoky CTIF. Hodinu po obědě bylo slavnostním nástupem mistrovství oficiálně zahájeno. Sportovce pozdravili vzácní hosté - náměstek hejtmana Plzeňského kraje Ivo Grüner, primátor města Plzně, pan Martin Zrzavecký, ředitel Hasičského záchranného sboru Plzeňského kraje, brig. gen. František Pavlas a předseda Sdružení sportovních svazů, pan Zdeněk Ertl. Představil se maskot tohoto mistrovství - lev symbolizující nejen 100. výročí vzniku samostatného Československa, ale také v letošním roce narozená mláďata Lva berberského v plzeňské ZOO. Zahájení vyvrcholilo slavnostním pochodem.
 
Pak se již všichni přesunuli na dráhu, kde startovala první disciplína - štafeta CTIF. Devět závodníků postupně splnilo úkoly na svých úsecích, např. překonání žebříkové stěny, lehkoatletické překážky, přenášení hadice v nosiči nebo hasicího přístroje nebo zapojování hadic na rozdělovač a proudnici. Zvítězil Manětín (Plk) před Michálkovicemi (Msk) a Oznicí (Zlk). Druhou disciplínou by požární útok CTIF zaměřený na technickou zručnost, kolektivní součinnost a koordinaci celého týmu. Na medailové pozice dosáhly jen týmy, které zvládly útok v čase pod 40 vteřin. Zvítězily Dolní Měcholupy (Pha) časem 38,10 před středočeskou Pískovou Lhotou (38,56) a Michálkovicemi (38,79). Třetí na řadě byla štafeta dvojic. Zvítězila Oznice 45, 88) před Pískovou Lhotou (47,03) a jihomoravským Mistřínem (48,73).
 
Po dvou dnech mistrovství se tak v průběžných výsledcích drží na prvních místech Manětín se součtem bodů 16, Oznice s 17 body a Písková Lhota s body 18. Rozuzlení přinesou úterní štafeta 4 x 60m a požární útoky.
 

Jaroslava Čečrdlová, Ph.D.
Tisková mluvčí SH ČMS

Uložit vše jako ZIP soubor

vytisknout  e-mailem