HZS Kraje Vysočina  

Přejdi na

Vaše důvěra je náš závazek


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 

V Pejškově hořela kotelna

 

 

V sobotu ráno vyjely tři jednotky hasičů k ohlášenému požáru odpadu v kotelně rodinného domu v Pejškově na Pelhřimovsku. Hasiči museli z domu čtyři osoby evakuovat. Při požáru se starší muž nadýchal jedovatých zplodin hoření.
 
Hlášení o požáru přijalo Krajské operační a informační středisko Hasičského záchranného sboru Kraje Vysočina v 06:40 hod. K požáru vyjela jednotka profesionálních hasičů ze stanice Pelhřimov, kterou posílily jednotky sborů dobrovolných hasičů z Nové Cerekve a Červené Řečice.

Průzkumem místa zásahu hasiči zjistili, že hoří dřevo, papír a různý odpad v kotelně rodinného domu. Požár také poškodil opláštění bojleru. Z domu hasiči okamžitě evakuovali čtyři osoby. Starší muž se při požáru nadýchal zplodin hoření a byl zdravotníky sanitním vozem převezen k dalšímu ošetření do nemocnice.

Na likvidaci požáru hasiči nasadili dva vodní proudy. V 07:07 hod se zasahujícím jednotkám podařilo dostat požár pod kontrolu. Jednotky bojler postupně ochlazovaly.

Silně zakouřené prostory hasiči odvětrali za pomoci přetlakové a přirozené ventilace a požárem zasažený materiál vynosili před dům.

V 09:57 hod byl zásah ukončen a jednotky se postupně vrátily zpět na základny.

Plameny za sebou zanechaly škodu v předběžné výši 20.000 Kč. Hasiči svým zásahem uchránili hodnoty ve výši 2.000.000 Kč.

Příčinou vzniku požáru se nadále vyšetřuje.


 

vytisknout  e-mailem