HZS Královéhradeckého kraje  

Přejdi na

Předcházíme rizikům


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 

V Orlických horách se střetl autobus s vozidlem zimní údržby

Při nehodě byly tři osoby zraněny, jednoho člověka museli hasiči vyprostit. 

Bartošovice v Orlických horách – dopravní nehoda – 19. 1. 10:33

V sobotu dopoledne byl vyhlášen poplach jednotkám požární ochrany kvůli dopravní nehodě autobusu a vozidla zimní údržby. Zalarmováni byli hasiči z Královéhradeckého, ale také Pardubického kraje.

Ke střetu došlo na komunikaci spojující Bartošovice v Orlických horách a Neratov v Orlických horách. V autobusu cestovalo celkem 13 osob. Při nehodě byly tři osoby zraněny, byli mezi nimi oba řidiči dopravních prostředků a jedna osoba z cestujících. Hasiči museli také jednu osobu vyprostit.

Na místě události spolupracovaly všechny složky IZS, včetně vrtulníku letecké záchranné služby. Nakonec byly všechny zraněné osoby transportovány do nemocnice sanitkami. Ostatním cestujícím, kteří nebyli nijak zraněni, zajistili náhradní dopravu dobrovolní hasiči z Rokytnice v O. h.

Komunikace byla po dobu provádění záchranných a likvidačních prací na nezbytně nutnou dobu uzavřena. Jednotky se postaraly o zabezpečení místa události a provedení protipožárních opatření. Hasiči následně uvolnili pomocí vyprošťovacího automobilu havarovaný autobus a odtáhli jej na stranu tak, aby byla komunikace alespoň částečně průjezdná. Odtah poškozených vozidel si pak zajistili majitelé sami.

Na místě události zasahovali profesionální hasiči ze stanice Rychnov nad Kněžnou, Žamberk a Ústí nad Orlicí a také dobrovolní hasiči z Rokytnice v Orlických horách a Deštného v Orlických horách.

Martina Götzová, tisková mluvčí
FOTO: HZS Královéhradeckého kraje

DN Bartošovice v O.h (3).jpeg

Odkazy do noveho okna

DN Bartošovice v O.h (1)

DN Bartošovice v O.h (1) 

Detailní náhled

DN Bartošovice v O.h (2)

DN Bartošovice v O.h (2) 

Detailní náhled

DN Bartošovice v O.h (3)

DN Bartošovice v O.h (3) 

Detailní náhled

DN Bartošovice v O.h (4)

DN Bartošovice v O.h (4) 

Detailní náhled

DN Bartošovice v O.h (5)

DN Bartošovice v O.h (5) 

Detailní náhled
Uložit vše jako ZIP soubor

vytisknout  e-mailem