HZS Kraje Vysočina  

Přejdi na

Vaše důvěra je náš závazek


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 

V Náměšti nad Oslavou se střetly dvě škodovky, hasiči museli vyprošťovat

K velmi vážné dopravní nehodě došlo ve čtvrtek 29. prosince 2011 odpoledne v Náměšti nad Oslavou ve směru na Vladislav. Při střetu dvou osobních vozidel utrpěli vážná zranění čtyři lidé.

Hlášení o dopravní nehodě přijalo Krajské operační a informační středisko Hasičského záchranného sboru Kraje Vysočina v 16:41 hod. K nehodě vyjela jednotka profesionálních hasičů ze stanice Náměšť nad Oslavou společně s jednotkou sboru dobrovolných hasičů z Vícenic.

Provedeným průzkumem hasiči zjistili, že se v místě čelně střetla dvě osobní vozidla Škoda Octavia. V jednom z vozidel cestoval řidič, spolujezdkyně a roční dítě. Celá posádka tohoto vozidla utrpěla při nehodě velmi vážná poranění. Vážně byl zraněn také řidič druhého vozidla. Hasiči zraněné ze zdemolovaných vozidel vyprošťovali za pomoci hydrauliky.

Po vyproštění hasiči pomohli zdravotníkům s ošetřením zraněných osob a s jejich transportem do sanitních vozů. K dalšímu ošetření byli zranění převezeni do nemocnice.

Komunikace zůstala po střetu zcela neprůjezdná. Jednotky zajistily havarovaná vozidla proti požáru. Uniklé provozní kapaliny hasiči zlikvidovali speciálním sorbentem. V 18:30 hod se podařilo obnovit provoz na komunikaci jedním jízdním pruhem.

Po zadokumentování dopravní nehody Policií ČR byla havarovaná vozidla naložena na odtah.

Ve 20:42 hod byly následky dopravní nehody odstraněny a jednotky se vrátily zpět na základny.

Příčinu dopravní nehody vyšetřuje Policie ČR.

Upravená 1.JPG
 

Resize of P1010032.jpg

Resize of P1010025.jpg

Resize of P1010023.jpg

vytisknout  e-mailem