HZS Plzeňského kraje  

Přejdi na

Chráníme vaše životy, zdraví a majetek


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 

V Litohlavech shořela střecha RD

V pondělí 5. září 2016 čtvrt hodinu před čtvrtou hodinou odpoledne obdrželo operační středisko tísňové linky 112 informaci o požáru střechy rodinného domu v Litohlavech. Požární poplach se rozezněl na stanicích HZS Rokycany, HZS Slovany a současně byly povolány jednotky dobrovolných hasičů Ejpovice, Litohlavy a Osek.

Při příjezdu jednotek byla střecha o rozměrech 6 x 30 metrů zasažena požárem z jedné poloviny. Hasiči nedostali zprávu o tom, že byl dům v době vniku požáru prázdný. Proto vnikli v dýchací technice dovnitř a prohledali všechny místnosti. Z hořícího domu zachránili psa.

Na likvidaci požáru hasiči nasadili 3 proudy C. Zhruba po jedné hodině zásahu dostali hasiči požár pod kontrolu. Postupně pak začali rozebírat střešní konstrukci a dohašovat jednotlivá ohniska.

V 18:00 hodin velitel zásahu ohlásil na operační středisko likvidaci požáru. Termokamerou překontrolovali celou střechu, ohořelé trámy byly ochlazeny na bezpečnou teplotu. Majiteli byl nařízen nad požářištěm dohled.

V půl deváté večer nahlásil majitel, že zasažený trám opět začal doutnat. Na místo se vrátily jednotky HZS Rokycany a místního SDH. Hasiči podepřeli krokve a trám odřízli. Na dohašení použili vodu a smáčedlo.

Předběžně se škody odhadují na 750 tisíc korun, příčina vzniku požáru se vyšetřuje.

vytisknout  e-mailem