HZS Pardubického kraje  

Přejdi na

Chráníme vaše životy, zdraví a majetek


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 

V hudebním klipu jsou pocity z období nouzového stavu a vyjádření podpory a vděčnosti všem, kteří bojují s koronavirem v první linii

Roušky jsou od dnešního dne zpět a nový klip je pro tuto dobu tím nejvhodnějším... 

Pardubičtí Marien dnes uvedli klip k písni Balkónová, jejímž námětem jsou pocity z období nouzového stavu a vyjádření podpory a vděčnosti všem, kteří bojují s koronavirem v první linii.

V srpnu vyšlo nové album skupiny Marien s přívlastkem "dlouho očekávané". Výsledek crowdfundigové sbírky serveru Startovač na podporu vzniku nového alba Marien je zcela mimořádný a svědčí o stále rostoucím diváckém zájmu o tuto v podstatě rodinnou formaci kolem písničkáře Víťi Troníčka.

„Nikdo z nás si nedovedl představit, že přijde totální paralýza kultury a čas ekonomické nejistoty. Dokonce jsme se nějaký čas ani nesměli potkat, protože jsme příliš početná kapela. Ze dne na den se z nás stali amatérští učitelé, kuchaři a krotitelé vlastních dětí, uzamčení v panelákovém bytě, s podivným pocitem bezmoci a strachem o blízké. Píseň Balkónová vznikla v květnu, nejen z vděčnosti k andělům v první linii, ale i k našim přátelům, fanouškům a podporovatelům, kteří nabídli pomoc.  Ostatně jen díky sbírce jsme mohli album v této podivné době dokončit a nové videoklipy jsou cestou, jak jim to alespoň trošku vrátit. Napsat píseň v takové atmosféře je dvojsečné: téma je na jedné straně až depresivně smutné, na druhou stranu je tvorba pro kumštýře způsob, jak se z toho nezbláznit. A je to taky příležitost, aby z toho špatného období vzešlo alespoň něco hezkého.“

Autor písně Víťa Troníček dodává: "Nejde jen o pouhý hudební klip. V našem folkovém žánru je tradičně kladen důraz na sdělení a přirozenost projevu, už vůbec nejsme taneční hudbou a málokdy se písně nějak umělecky stylizují. Ale jsem v úžasu, jak přesně se Marice tancem podařilo vyjádřit celou tu plejádu pocitů, kterými jsem při psaní textu prošel-od strachu a tísně, přes nepohodlí a zlost, až po vděčnost a krásu lidství a člověčiny, které takhle doba v lidech probouzí."  

Tvůrci se tímto způsobem snaží vyjádřit vděčnost všem, kteří stáli a stojí v první linii boje s koronavirem, jak se lze dočíst v závěrečném poděkování.

https://youtu.be/aud2P3PUJ2w

vytisknout  e-mailem