HZS Středočeského kraje  

Přejdi na

Chráníme vaše životy, zdraví a majetek


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 

V Čelákovicích utonul po skoku do Labe mladý muž

V neděli 8. dubna krátce po 18. hodině byla na operační středisko HZS Středočeského kraje ohlášena mimořádná událost, kdy podle oznamovatele v Čelákovicích v okrese Praha-východ skočil do řeky mladý cizinec a už nevyplaval na hladinu. 

Na místo vyjeli profesionální hasiči ze stanice Stará Boleslav a dobrovolní hasiči z Čelákovic a Brandýsa nad Labem, všechny jednotky s motorovými čluny.

Operační důstojník po domluvě s kolegou od Policie ČR na místo vyžádal potápěčské družstvo HZS hlavního města Prahy ze stanice Modřany. Do vyhledávání tak byli zapojeni tři potápěči a další hasiči ve čtyřech člunech. Velitel zásahu nechal s ohledem na bezpečnost zasahujících zastavit lodní dopravu a po příchodu příbuzných pohřešovaného muže požádal o vyslání dvou členů týmu posttraumatické péče HZS Středočeského kraje z Mladé Boleslavi a Nymburka.

I přes maximální nasazení všech zúčastněných se po více než dvou hodinách hledaného cizince najít nepodařilo. V té době už neexistovala šance na jeho záchranu, proto bylo pátrání po setmění ukončeno.

Po dobu zásahu byla jednotka dobrovolných hasičů ze Staré Boleslavi připravena jako záloha do dvou minut vyjet k případné další události v zásahovém obvodu stanice Stará Boleslav. Po 19. hodině vyjížděla k dopravní nehodě dvou osobních automobilů s šesti zraněnými osobami.  

V pondělí dopoledne bylo vyhledávání obnoveno, pátrací tým byl rozšířen o policejní potápěče. Ti mladíka v 11 hodin našli na dně řeky.

kpt. Ing. Jaroslav Gabriel
HZS Středočeského kraje

Uložit vše jako ZIP soubor

vytisknout  e-mailem