HZS Kraje Vysočina  

Přejdi na

Chráníme vaše životy, zdraví a majetek


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 

V bytovém domě na ulici Fritzova v Jihlavě ráno hořelo, z domu evakuovali hasiči sedm lidí

Dvě jednotky hasičů zasahovaly v pátek ráno u požáru v bytovém domě na ulici Fritzova v Jihlavě. Hasiči museli z domu evakuovat sedm osob. Při požáru ani samotném zásahu nebyl nikdo zraněn.  

Požár byl na linku tísňového volání Hasičského záchranného sboru Kraje Vysočina ohlášen v 05:06 hod. K požáru vyjela jednotka profesionálních hasičů ze stanice Jihlava společně s jednotkou sboru dobrovolných hasičů z Jihlavy – Bedřichova.
 
Provedeným průzkumem hasiči zjistili, že hoří na chodbě uskladněné staré věci – pračka, ždímačka, skříňky atd. Kvůli silnému zakouření hasiči z dvoupatrového bytového domu evakuovali sedm osob.
 
 
V 05:26 hod hasiči požár lokalizovali a o dvě minuty později zcela zlikvidovali. Zakouřené prostory byly následně odvětrány za pomoci přirozené a přetlakové ventilace. Ihned po odvětrání se obyvatelé mohli vrátit zpět do svých domovů.
 
Požár za sebou zanechal majetkovou škodu v předběžné výši 10 tis. Kč. Příčina vzniku požáru se nadále vyšetřuje. Naši vyšetřovatelé v tuto chvíli pracují i s verzí, že požár někdo úmyslně založil.
 P1040625.JPG
 
P1040615.JPG

vytisknout  e-mailem