HZS hlavního města Prahy  

Přejdi na

Vaše důvěra je náš závazek


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 

USAR týmy pražských a moravskoslezských hasičů cvičily v Ralsku, trénovaly na obhajobu mezinárodní certifikace

Od 15. října 2019 proběhlo třídenní cvičení hasičů, zařazených do USAR týmu ČR. Pražští a moravskoslezští hasiči, rozdělení do dvou samostatných týmů, cvičili v Ralsku na Liberecku v náročných podmínkách. Technickou podporu cvičení zajišťoval ZÚ Hlučín.

USAR_40.jpg

Cílem cvičení bylo prověření aktivačních procedur pro vyslání těžkého USAR odřadu ČR (dále jen „CZERT USAR“) v souvislosti se splněním požadavků dle mezinárodní metodiky INSARAG a příprava na obhajobu certifikátu INSARAG v roce 2020.

Scénář cvičení vytvořil fiktivní evropskou zemi Ralsko, které zasáhlo ničivé zemětřesení o síle 7,9 stupně Richterovy škály. Epicentrum zemětřesení bylo ve hloubce 19 km a vzdáleno 30 km severně od hlavního města Mimoň. Nejvíce postižen je právě centrální region Mimoň Hradčany a Svébořicko. Následkem zemětřesení došlo k totální destrukci většiny budov městské aglomerace a přilehlých průmyslových oblastí, u zbylých stojících objektů je předpoklad vážného narušení stability. Zemětřesení vážně narušilo infrastrukturu v celé oblasti včetně dodávek vody a narušení energetických sítí. Přeživší osoby se vlastními silami snaží vyhledat a zachránit pohřešované a zavalené osoby.

Cvičení bylo koncipováno jako taktické cvičení v rámci složek IZS za účasti CZERT USAR (dle metodiky INSARAG). Rozsah cvičení se byl na strategické, operační i  taktické úrovni.

FOTOGALERIE

vytisknout  e-mailem