HZS Kraje Vysočina  

Přejdi na

Předcházíme rizikům


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 

Územní odbor Jihlava

Kontakty

Ředitel územního odboru:
plk. Mgr. Martin Sedláček
Kontaktní adresa:
 Sokolovská 2, 586 01 Jihlava
Telefon:
950 271 110 
Email: martin.sedlacek@hasici-vysocina.cz

Kontakty na příslušníky a zaměstnance jednotlivých pracovišť územního odboru Jihlava
Organizační schéma územního odboru Jihlava

Jihlava.pngJihlava.png

Statistka zásahové činnosti od 1. ledna do 31. března 2022
Požáry
98
Dopravní nehody
63
Únik nebezpečné látky
6
Technické pomoci
243
Ostatní zásahy 54
Celkem
464

Historie profesionálních hasičů na Jihlavsku do roku 2000

Historie profesionálních hasičů okresu Jihlava se začíná psát po druhé světové válce, a to vydáním zákona č. 62/1950 Sb., o ochraně před požáry a jinými živelnými pohromami.

První profeisonální jednotka na okrese Jihlava, a současně i na území nynějšího Kraje Vysočina, vznikla v roce 1952 v Jihlavě. Další profesionální jednotky na okrese Jihlava vznikaly v sedmdesátkých letech.

V letech 1954 a 1955 bylo v Jihlavě zřízeno krajské učiliště požární ochrany s velitelem Robertem Černým.

Vedení hasičů na Jihlavsku
Vedení profesionálních hasičů Jihlavského kraje do roku 1960
Alois Vala
1951 - 1960
Vedení profesionálních hasičů okresu Třešť
Jan Lojka
1951 - 1960
Městská inspekce požárního dozoru Jihlava
Václav Haman
1954 – 1960
Vedení profesionálních hasičů okresu Jihlava do roku 2000
Oldřich Gabriel
1951 – 1959
Neobsazeno
1959 – 1960 (zastupoval Antonín Šulista)
Jan Lojka
1960 – 1966
Oldřich Gabriel
1966 – 1982
Josef Bednář
1983 – 1990
František Tretera
1990 – 31. 3. 1995
Ing. Jan Všetečka
1. 4. 1995 – 30. 11. 2004 (k 30. 11. 2004 zrušen územní odbor Jihlava)
Ing. Libor Hanuška 1. 12. 2004 - 29. 2. 2008 (stanice spadají do kompetence ředitele IZS a služeb) 
Neobsazeno 1. 3. 2008 - 31. 3. 2008
 Ing. Petr Kotinský
1. 4. 2008 - 30. 11. 2012 (stanice spadají do kompetence ředitele IZS a služeb)
plk. Ing. Petr Kotinský, Ph.D. 1. 12. 2012 - 31. 10. 2021

vytisknout  e-mailem