HZS Plzeňského kraje  

Přejdi na

Vaše důvěra je náš závazek


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 

Učitelé základních a středních škol zasedli do hasičských lavic

Lektoři Hasičského záchranného sboru Plzeňského kraje připravili koncem března a začátkem dubna školení učitelů základních a středních škol Plzeňského kraje k výuce tématu "Ochrana člověka za mimořádných událostí".

 Školení se konala v termínech 26., 27. března a 10. dubna 2019 v Plzni, v Klatovech a Domažlicích.

Seminář byl věnován problematikám ochrany člověka za běžných rizik a mimořádných událostí, které jsou zařazeny do rámcových vzdělávacích programů základních a středních škol.

Učitelé se vzdělávali v tématech týkající se ochrany zdraví a bezpečí, tak aby mohli tyto problematiky nejen dětem předávat, ale také aby sami byli připraveni se o děti v nebezpečných situacích postarat. Z požární prevence se hasiči zaměřili např.: na nejčastější příčiny požárů, chování při  požáru nebo také jak správně nacvičovat evakuaci školy. Z ochrany obyvatelstva se věnovala pozornost krizovým situacím a tomu jak se zachovat, když unikne čpavek nebo hrozí povodeň.

Představeny byly pedagogům příklady dobré praxe a materiály, ze kterých mohou učitelé čerpat, jako jsou učebnice, příručky, volně dostupné materiály Záchranného kruhu, videoklipy Štěstí přeje připraveným nebo pracovní listy Hasičské myši učí děti. Součástí semináře bylo možné navštívit požární stanici nebo krajské operační středisko. Zpestřením školení byla ukázka hašení hořící pánvičky. 

Na závěr vzdělávacího programu obdržel každý účastník osvědčení o absolvování kurzu vydané krajským ředitelstvím Hasičského záchranného sboru Plzeňského kraje.

kpt. Mgr. Lenka Basáková
HZS Plzeňského kraje

Uložit vše jako ZIP soubor

vytisknout  e-mailem