HZS Plzeňského kraje  

Přejdi na

Vaše důvěra je náš závazek


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 

U obce Milavče se srazily dva vlaky

Ve středu 4. srpna 2021 po osmé hodině ráno vyjely profesionální i dobrovolné jednotky ke střetu dvou vlaků u obce Milavče. Jednalo se o soupravu RegioShark a mezinárodní spoj Západní expres jedoucí ze Spolkové republiky Německo. Hasiči místo události rozdělili na dva úseky a postupně z vlaků evakuovali a zachránili zhruba 50 osob, 8 z nich bylo zraněno těžce, 6 středně těžce a dalších 26 ošetřila ZZS s lehčími zraněními a 3 osoby srážku nepřežily.

Tělo jedné z obětí nehody jsme museli komplikovaně vyprostit z lokomotivy expresu za použití veškeré dostupné vyprošťovací techniky. Aktivováni byli i členové posttraumatického intervenčního týmu, kteří působili nejen na místě zásahu, ale také v nemocničních zařízeních, do nichž byli zranění převezeni.

Na místo zásahu se neprodleně dostavil generální ředitel HZS ČR generálmajor Ing. Vladimír Vlček a ředitel HZS Plzeňského kraje brigádní generál Ing. František Pavlas. Následná manipulace s vlakovými soupravami již probíhala plně v dikci HZS SŽ.

Celkem zasahovalo 15 jednotek hasičů s 38 kusy mobilní požární techniky. HZS Plzeňského kraje zřídil informační linku pro osoby postižené touto mimořádnou událostí. Tato linka zaznamenala cca 70 hovorů od jednotlivců, zastupitelských úřadů, nemocničních zařízení a krajského úřadu Plzeňského kraje.

Naprosto příkladná byla spolupráce s vedením obce Milavče, které zajistilo v místním kulturním domě zázemí pro zasahující složky i lehce zraněné a nezraněné cestující včetně obstarání nápojů a občerstvení. 

vytisknout  e-mailem