HZS Pardubického kraje  

Přejdi na

Vaše důvěra je náš závazek


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 

Tvrdý výcvik se psy se vyplácí

Ve dnech 29.11.-1.12.2019 pořádalo pracoviště polské Hraniční stráže v Klodzku ve spolupráci s Nadaci K9 Goliat školení pro psovody služebních psů bezpečnostních složek. Účastnili se psovodi z hraniční stráže, vězeňské služby, hasičů, ale i záchranáři z jiných složek. „Tohoto školení jsem se zúčastnil již po několikáté. První den byla teoretická část plná přednášek o bezpečnosti, metodách výcviku i péče o psy,“ upřesňuje psovod pprap. David Hynek, DiS., z HZS Pardubického kraje, územního odboru Ústí nad Orlicí.

V sobotu v ranních hodinách byli kynologové rozděleni do pěti týmů tak, aby v každém týmu byl zastoupen pes se specializací na hledání lidí, výbušnin či zbraní a na hledání narkotik. Ke každému týmu byl přidělený i navigátor a záchranář. „Praktický výcvik se konal v okolí historické pevnosti Srebrna Góra. Jednotlivá pracoviště byla rozložena na asi třináctikilometrovém okruhu lesů v těžko přístupném terénu. Na několika pracovištích bylo připraveno zaměstnání tak, aby měl každý kynologický tým nějakou práci. My jsme se záchranářskými psy vyhledávali zavalené nebo ztracené osoby,“ detailně vypráví o náročném výcviku David Hynek.

Další psi prohledávali místo, zda se zde nenachází zbraně, výbušniny či drogy. „Na jednom pracovišti nás čekalo "hromadné neštěstí", kde bylo nutné zkoordinovat tým, rozdělit si úkoly a provést třídění raněných pomocí metody START a následné ošetření a zajištění transportu pro raněné,“ doplňuje kynolog David Hynek.

V neděli v dopoledních hodinách bylo cvičení vyhodnoceno rozborem postupů či chyb všech zasahujících – cvičících. Již tradičně organizátoři této akce vybírají „nejlépe“ pracující psy. Již po několikáté si toto ocenění odvezl právě David Hynek, který má perfektně vycvičeny své psy. Doteď toto ocenění přebíral pes Max, ale nově po něm převzal štafetu Darren. „Darrenovi se povedlo najít všechny osoby, které byly důkladně „schovány“ samotnými organizátory,“ uzavírá hrdý psovod David Hynek.

My tleskáme za skvělou péči a pečlivý trénink s pejsky!

por. Bc. Vendula Horáková, tisková mluvčí

Odkazy do noveho okna

cvičení se psem

cvičení se psem 

Detailní náhled

cvičení se psem1

cvičení se psem1 

Detailní náhled

cvičení se psem2

cvičení se psem2 

Detailní náhled

cvičení se psem3

cvičení se psem3 

Detailní náhled

cvičení se psem4

cvičení se psem4 

Detailní náhled

cvičení se psem5

cvičení se psem5 

Detailní náhled
Uložit vše jako ZIP soubor

vytisknout  e-mailem