HZS Moravskoslezského kraje  

Přejdi na

Chráníme vaše životy, zdraví a majetek


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 

Tři osoby zahynuly při požáru bytu ve Vendryni na Třinecku, k události bylo povoláno osm jednotek hasičů

Dvacet minut před půlnocí byl na operační středisko Hasičského záchranného sboru Moravskoslezského kraje ohlášen požár v ložnici jednoho z bytů ve Vendryni na Třinecku. 

Operační důstojník na místo postupně vyslal osm hasičských jednotek, tři profesionální z Hasičského záchranného sboru Moravskoslezského kraje (HZS MSK) ze stanic v Třinci, Frýdku-Místku a Nošovicích a pět dobrovolných jednotek z obcí Bystřice, Frýdek, Nýdek, Guty a Vendryně.

Po příjezdu hasičů na místo události již byla střecha objektu pohlcena plameny. Dvě osoby byly zraněny - jedna se nadýchala kouře, druhá utrpěla popáleniny. U dalšího člověka řešila záchranná služba známky akutní stresové reakce, ošetřen byl na místě.

Hasiči z objektu postupně evakuovali celkem sedm osob, které následně našly útočiště v obecní tělocvičně.

V průběhu hasebních prací zasahující jednotky objevily tři osoby bez známek života, přivolaný lékař u nich konstatoval smrt. Požár nepřežil rovněž pes.

Hasiči následně rozebírali jednotlivé konstrukce a dohašovali ohniska požáru. Vyšetřovatel stanovil předběžnou výši škody na 800 tisíc korun, příčinu vzniku hasiči spolu s kriminalisty a speciálně vycvičeným psem zjišťují. Situaci komplikuje narušená statika objektu, není vyloučeno, že šetření potrvá i několik dnů.

Odkazy do noveho okna

1 small_IM7_3082

1 small_IM7_3082 

Detailní náhled

2 small_IM7_3083

2 small_IM7_3083 

Detailní náhled

3 small_IM7_3085

3 small_IM7_3085 

Detailní náhled

4 small_IM7_3086

4 small_IM7_3086 

Detailní náhled

5 small_IM7_3087

5 small_IM7_3087 

Detailní náhled

6 small_IM7_3088

6 small_IM7_3088 

Detailní náhled

vytisknout  e-mailem