HZS Moravskoslezského kraje  

Přejdi na

Předcházíme rizikům


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 

Tragická srážka vlaku a osobního automobilu v Ostravě

Tragická nehoda na železničním přejezdu v Ostravě-Třebovicích zaměstnala, v sobotu 21.1.2023 dopoledne, všechny složky IZS. Během nehody, i přes veškerou snahu hasičů a záchranářů, přišly o život dvě děti. Na místo přiletěl i vrtulník letecké záchranné služby. Na místo byl povolán i psycholog. 

Operační středisko hasičů obdrželo informaci o srážce vlaku s osobním automobilem v sobotu 21.1.2023 v 10:11 hod. Na místo byli vysláni profesionální hasiči ze stanice Ostrava-Poruba a Ostrava Zábřeh, spolu s nimi i tři vozidla záchranné služby a Policie ČR.

Hasiči ihned po příjezdu provedli protipožární zajištění havarovaného vozidla, které se nacházelo mimo koleje a současně zahájili resuscitaci dvou dětí, které již byly mimo vozidlo. Po příjezdu záchranářů hasiči v resuscitaci pokračovali společně. Po několika „dlouhých“ minutách hasiči pomohli s transportem obou dětí do připravených sanitních vozů, kde opět společně se zdravotníky pokračovali v resuscitaci.

I přes veškerou snahu jak hasičů, tak i záchranářů, má tato nehoda tragické následky. U nehody vyhasly životy dvou dětí. Na místo byl následně povolán i psycholog, který poskytl posttraumatickou péči řidiči osobního automobilu.

Po ukončení záchranných prací, bylo místo zásahu předáno hasičům Správy železnic a Polici ČR, která zahájila vyšetřování příčiny tragické nehody.

Odkazy do noveho okna

Tragcka_nehoda_Ostrava_Trebovice (2)

Tragcka_nehoda_Ostrava_Trebovice (2) 

Detailní náhled

Tragcka_nehoda_Ostrava_Trebovice (1)

Tragcka_nehoda_Ostrava_Trebovice (1) 

Detailní náhled
Uložit vše jako ZIP soubor

vytisknout  e-mailem