HZS Středočeského kraje  

Přejdi na

Vaše důvěra je náš závazek


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 

Tragická nehoda zastavila provoz na Pražském okruhu u Jesenice

Informaci o vážné dopravní nehodě na Pražském okruhu na úrovni Jesenice ve směru od brněnské dálnice k letišti přijala tísňová linka HZS Středočeského kraje v úterý 17. dubna v 8.38 hodin. 

mapa.jpg

Operační důstojník vyslal k události profesionální hasiče z Říčan a Jílového, v rámci mezikrajské výpomoci vyjela také jednotka HZS hlavního města Prahy ze stanice Chodov. Po částečně komplikovaném příjezdu vytvořenou dlouhou kolonou vozidel bylo na místě zjištěno, že přibližně na kilometru 0,5 narazila v pravém jízdním pruhu dodávka zezadu do kamionu a zůstala celou kabinou zaklíněná pod návěsem.

Část jednotek zajišťovala místo nehody a zasypávala uniklé provozní kapaliny, ostatní hasiči instalovali kolem dodávky zástěnu a snažili se dostat do prostoru zdemolované kabiny, kde následně objevili řidiče, u kterého přítomný lékař zdravotnické záchranné služby konstatoval exitus. Nikdo jiný ve vozidle necestoval, řidič kamionu vyvázl z kolize bez zranění.

Po zadokumentování dopravní nehody přivolanou kriminální policií byla dodávka navijákem vytažena. Pak hasiči pomocí hydraulického vyprošťovacího zařízení vyprostili tělo řidiče, které předali pohřební službě.

K odtažení obou havarovaných vozidel byla povolána specializovaná firma a místo události si převzala Policie ČR. K úklidu vozovky se dostavila technika ze Střediska správy a údržby dálnic. Jednotky se krátce před jedenáctou hodinou začaly vracet na své základny. Po celou dobu byl Pražský okruh v uvedeném směru uzavřen a policie odkláněla dopravu na vedlejší komunikace. Říčanská stanice byla zálohována místní dobrovolnou jednotkou.

por. Ing. Ladislav Holomčík
tiskový mluvčí
HZS Středočeského kraje

Uložit vše jako ZIP soubor

vytisknout  e-mailem