HZS Středočeského kraje  

Přejdi na

Vaše důvěra je náš závazek


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 

Tragická nehoda uzavřela silnici za Čáslaví směrem do Havlíčkova Brodu

V pátek 2. srpna přesně v poledne přijala tísňová linka HZS Středočeského kraje informaci o vážné nehodě na silnici č. 38 mezi obcemi Drobovice a Horky na Kutnohorsku. 

Operační středisko k události vyslalo profesionální hasiče ze stanic Čáslav a Kutná Hora. V rámci mezikrajské spolupráce na místo vyjela také dobrovolná jednotka z Golčova Jeníkova (Kraj Vysočina), která je předurčena na zásahy u dopravních nehod.

Po příjezdu na místo bylo zjištěno, že jde o střet cisterny se dvěma osobními vozidly. Jedno nich stálo opodál a čtyřčlennou posádku s lehčími poraněními převezly sanitky na chirurgické oddělení nemocnice v Čáslavi. Druhé osobní vozidlo bylo na střeše mimo vozovku pod převrácenou cisternou.

Jednotka z Golčova Jeníkova vyprostila pomocí hydraulického zařízení z kabiny tahače cisterny těžce zraněného řidiče, kterého předala zdravotnické záchranné službě. Po zajištění základních životních funkcí byl pacient letecky přepraven do nemocnice.

V osobním autě, které bylo pod cisternou, cestovala čtyřčlenná rodina. Čáslavští hasiči také za pomoci vyprošťovacího nářadí vysvobodili z vraku těžce zraněné dítě, které předali zdravotnickým záchranářům k ošetření a následnému převozu do nemocnice pozemní cestou. Druhé dítě i oba rodiče utrpěli těžká zranění, kterým na místě podlehli. Jejich těla byla po postupném vyproštění předána k ohledání přivolanému koronerovi.

Hasiči dále zajistili na všech vozidlech protipožární opatření a zasypali menší únik provozních náplní. Cisterna obsahovala pouze nepatrné množství rostlinného oleje, neboť byla po vyprázdnění, takže znečištění životního prostředí nehrozilo.

Vzhledem k tragickým následkům nehody trvalo vyšetřování delší dobu. Pak bylo nutné přivolat specializovanou firmu na vyproštění nákladní soupravy. Policie předpokládá, že uvolnění silnice potrvá do pozdních nočních hodin. Nehoda tak značně zkomplikovala dopravu na hlavním tahu mezi Kolínem a Havlíčkovým Brodem, protože se muselo v obou směrech jezdit po objízdných trasách přes okolní vesnice.

                            HZS Středočeského kraje

Uložit vše jako ZIP soubor

vytisknout  e-mailem