HZS Jihočeského kraje  

Přejdi na

Předcházíme rizikům


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 

Tragická nehoda u Jindřichova Hradce

Na silnici I. třídy č. 23 mezi obcemi Jindřichův Hradec a Děbolín v místě zvaném Na Kopečku došlo ve středu 26. května v odpoledních hodinách k vážné dopravní nehodě tří vozidel. K nehodě byly vyslány všechny složky integrovaného záchranného systému včetně vrtulníku LZS, operační středisko HZS Jihočeského kraje na místo povolalo jednotku profesionálních hasičů ze stanice Jindřichův Hradec. 

Průzkum na místě nehody uklázal, že jednalo o střet vozu VW Transporter a dvou vozů značek Dacia Duster a Dacia Doker. Podle šetření policistů vyjel řidič Transporteru do protisměru. Na jeho manévr prvně jedoucí řidič vozu Duster stačil zareagovat tak, že sjel do příkopu. Řidič za ním jedoucího vozu Doker, ale nezareagoval a s VW Transporterem se čelně střetl.
Zranění řidiče vozu Doker byla velmi vážná a neslučitelná se životem. Lékař ZZS u něj konstatoval smrt. Celkem při nehodě utrpěly zranění čtyři osoby.
Zasahující hasiči zajistili havarované vozy protipožárním opatřením, provedly kontrolu úniku provozních kapalin a asistovali při ošetření zraněných. Zásah okolo půl šesté navečerní ukončli. Nehodu šetřila Policie ČR. Jindřichohradecká jednotka se na místo nehody vrátila s technickým automobilem před 21. hodinou, kdy pomohla s naložením aut na vůz odtahové služby a provedla úklid komunikace.

Odkazy do noveho okna

Dopravní nehoda 2 OA a dodávka, Jindřichův Hradec - 26. 5. 2021 (3)

Dopravní nehoda 2 OA a dodávka, Jindřich... 

Detailní náhled

Dopravní nehoda 2 OA a dodávka, Jindřichův Hradec - 26. 5. 2021 (2)

Dopravní nehoda 2 OA a dodávka, Jindřich... 

Detailní náhled

Dopravní nehoda 2 OA a dodávka, Jindřichův Hradec - 26. 5. 2021 (1)

Dopravní nehoda 2 OA a dodávka, Jindřich... 

Detailní náhled
Uložit vše jako ZIP soubor

vytisknout  e-mailem