HZS Středočeského kraje  

Přejdi na

Vaše důvěra je náš závazek


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 

Tragická nehoda s následným požárem uzavřela hradeckou dálnici

V pátek 28. září v 3:39 hodin byla na linku tísňového volání Hasičského záchranného sboru Středočeského kraje ohlášena vážná dopravní nehoda osobního a nákladního vozidla s následným požárem na dálnici D11 za 32. kilometrem ve směru z Prahy do Hradce Králové. 

Operační důstojník k události vyslal jednotky profesionálních hasičů ze stanic Nymburk, Poděbrady a Český Brod a jednotku sboru dobrovolných hasičů obce Lysá nad Labem. První jednotka byla na místě za deset minut od ohlášení události. V té době už byla obě vozidla, která se střetla čelně, požárem zasažena v plném rozsahu. Jejich řidiči byli mimo kabiny a na místě podlehli svým zraněním.

Hasiči v dýchací technice požár zlikvidovali pomocí dvou vysokotlaků a jednoho C proudu. K události se kromě hasičů sjelo několik vozidel zdravotnické záchranné služby, dálniční a kriminální policie, celní správy i údržby dálnice, proto byl desetikilometrový úsek mezi křižovatkami Sadská a Vrbová Lhota po dobu zásahu uzavřen v obou směrech a policie odkláněla dopravu po staré hradecké silnici.

Po částečné redukci sil byl kolem půl šesté obnoven provoz ve směru do Prahy. Hasiči pak asistovali kriminální policii při dokumentování a vyšetřování nehody, poté dálnici částečně uklidili a po osmé hodině odjeli na základny. Na místo přijela odtahová služba k odvezení vraků. O závěrečný úklid se pak postarají pracovníci údržby dálnice.

Co bylo příčinou tragické nehody, je předmětem dalšího vyšetřování policie. Přímé škody na nákladním autě a terénním osobním vozidle odhadl vyšetřovatel požárů na tři miliony korun.

por. Ing. Ladislav Holomčík
nprap. Petr Svoboda
HZS Středočeského kraje

Uložit vše jako ZIP soubor

vytisknout  e-mailem