HZS Středočeského kraje  

Přejdi na

Chráníme vaše životy, zdraví a majetek


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 

Tragická havárie dodávky na čerpací stanici u Hlavence

V úterý 16. června tři minuty po jedenácté hodině byla na linku tísňového volání HZS Středočeského kraje ohlášena vážná dopravní nehoda v prostoru čerpací stanice na dálnici D10 poblíž křižovatky „U Čtyř kamenů“ v katastru obce Hlavenec v okrese Praha-východ. 

Operační důstojník k události vyslal jednotku profesionálních hasičů ze stanice Stará Boleslav s rychlým zásahovým automobilem a cisternovou automobilovou stříkačkou. Hasiči byli na místě za deset minut od prvotního ohlášení. Provedeným průzkumem bylo zjištěno, že dodávka, která převážela pneumatiky, nekontrolovatelně ve vysoké rychlosti vjela do prostoru čerpací stanice, kde následně narazila do tankovacího stojanu.

V kabině dodávky zůstal zaklíněný řidič, kterého bylo nutné vyprostit. Hasiči zároveň provedli evakuaci celé čerpací stanice a odpojili ji od elektrické energie. Vyproštěného řidiče předali do péče přivolaným zdravotníkům, kteří u něj zahájili neodkladnou resuscitaci. Mezitím na místo přiletěl vrtulník letecké záchranné služby. Záchranáři současně ošetřili také další dvě zraněné osoby, které se v době nehody pohybovaly v prostoru pro čerpání pohonných hmot.

I přes veškerou snahu záchranářů byla resuscitace neúspěšná a řidič svým zraněním podlehl, vrtulník tak odletěl prázdný. Hasiči dále zajistili místo dopravní nehody, včetně protipožárního opatření u dodávky. Příčina nehody je předmětem dalšího vyšetřování Policie ČR.

nprap. Petr Svoboda
oddělení IZS
HZS Středočeského kraje

Uložit vše jako ZIP soubor

vytisknout  e-mailem