HZS Středočeského kraje  

Přejdi na

Předcházíme rizikům


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 

Tragická dopravní nehoda u Zlonína si vyžádala dva lidské životy

Ve středu 16. října dvanáct minut po dvaadvacáté hodině byla na linku tísňového volání Hasičského záchranného sboru Středočeského kraje ohlášena vážná dopravní nehoda dvou osobních vozidel na silnici I/9 u obce Zlonín v okrese Praha-východ. 

Vzhledem k tomu, že jednotka z neratovické stanice v té době zasahovala nedaleko u jiné vážné dopravní nehody na dálnici D8 u Klíčan, byli na místo vysláni profesionální hasiči ze stanic Mělník a Stará Boleslav. V rámci mezikrajské výpomoci vyjela také jednotka HZS hlavního města Prahy ze stanice HS-3 Holešovice.

Během jízdy k zásahu bylo jednotkám upřesněno, že jde o nehodu dvou osobních vozidel s nutností vyproštění osob. Tyto informace se potvrdily ihned po příjezdu první jednotky s tím, že velitel zásahu ještě doplnil, že dalším účastníkem nehody je také dodávkové vozidlo. V každém z osobních vozidel se nacházela jedna těžce zraněná osoba, kterou bylo nutné vyprostit.  

Pod jedním z vozidel, které po střetu vyletělo ze silnice a rozlomilo se o strom, byla následně nalezena osoba bez známek života. Hasiči ve spolupráci s posádkami zdravotnické záchranné služby začali pomocí hydraulického vyprošťovacího zařízení s vyprošťováním. Mezitím byl k události povolán vrtulník letecké záchranné služby, který těžce zraněnou spolujezdkyni transportoval do Ústřední vojenské nemocnice v Praze.

Po vyproštění řidiče z druhého osobního auta konstatovala lékařka, že i tato osoba utrpěla zranění, kterým na místě podlehla. Hasiči dále provedli zajištění místa nehody, protipožární opatření a po zadokumentování nehody kriminální policii místo nehody uklidili. Příčiny tragické nehody vyšetřuje Policie ČR.

nprap. Petr Svoboda
oddělení IZS
HZS Středočeského kraje

Uložit vše jako ZIP soubor

vytisknout  e-mailem