HZS Zlínského kraje  

Přejdi na

Vaše důvěra je náš závazek


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 

Těžká nehoda si vyžádala tři zraněné. Spolujezdce museli hasiči vyprošťovat.

(30. 4. 2018) K dopravní nehodě dvou vozů byla dnes krátce před pátou hodinou odpolední vyslána jednotka profesionálních hasičů ze stanice Uherské Hradiště a v rámci mezikrajské pomoci také jednotka ze stanice Veselí nad Moravou. Událost se stala nedaleko Uherského Ostrohu. 

V době příjezdu na místo nehody bylo velitelem potvrzeno, že došlo ke střetu dvou osobních automobilů. Ve voze Škoda Octavia cestovaly dvě osoby, přičemž spolujezdec byl ve vozidle zaklíněn. Na místě se již nacházeli kolegové z HZS Jihomoravského kraje, kteří zahájili jeho vyproštění pomocí hydraulického zařízení. Ve druhém voze Volkswagen s přívěsným vozíkem cestoval pouze řidič.

Hasiči společně vyprostili zaklíněného a obě osoby z prvního vozu si převzala do své péče přivolaná posádka zdravotnické záchranné služby. Řidič z druhého vozu byl po prvotním ošetření transportován do nemocnice letecky.

Jednotky zajistily oba vraky vozu proti možnému nebezpečí vzniku požáru, a po zadokumentování nehody byl proveden úklid povrchu vozovky od rozsypaného nákladu a od úlomků a střepů z vozidel. Po téměř třech hodinách zásahu se hasiči vrátili zpět na své základny.

Autor: kpt. Ing. Pavel Řezníček – HZS Zlínského kraje

Uložit vše jako ZIP soubor

vytisknout  e-mailem