HZS Zlínského kraje  

Přejdi na

Chráníme vaše životy, zdraví a majetek


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 

Těžká dopravní nehoda mezi obcemi Šarovy a Březolupy

(26.5.2016) V 16:38 hodin byla na operační středisko hasičů oznámena dopravní nehoda dvou vozidel za obcí Šarovy ve směru na Uherské Hradiště. Podle prvotních informací bylo nutné vyproštění osob, na místo proto byly okamžitě vyslány jednotky profesionálních hasičů z Uherského Hradiště a ze Zlína. K události vyjel také velící důstojník.  

Obě jednotky dorazily k nehodě téměř současně. Na místě bylo zjištěno, že došlo ke střetu osobního automobilu Volkswagen Golf s dodávkou. V každém z vozů zůstal zaklíněn jeho řidič a bylo nutné je okamžitě vyprostit. Nasazeny byly proto vyprošťovací zařízení z obou zásahových vozů.

Řidiče se po složitém vyproštění podařilo z vraků vystříhat asi do dvaceti minut. Po prvotním ošetření byli předáni do péče zdravotnické záchranné služby. Řidič z osobního vozu byl do nemocnice transportován vrtulníkem letecké záchranné služby.

Komunikace byla v době záchranných prací úplně uzavřena. Po jejich ukončení se v 18:12 hodin jednotka ze stanice Zlín společně s velícím důstojníkem vrátila na svou základnu, a na místě nadále zůstávají profesionálové z Uherského Hradiště, kteří asistují policii při dokumentaci havárie. Oba vozy byly zabezpečeny proti vzniku požáru.

Po vyšetření bude proveden úklid komunikace a naložení vraků na odtahové služby.

Autor: kpt. Ing. Pavel Řezníček – HZS Zlínského kraje

vytisknout  e-mailem