HZS Zlínského kraje  

Přejdi na

Předcházíme rizikům


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 

Téměř tisíc litrů nafty z nákladního vozu vyteklo do půdy

(27.10.2017) K nehodě došlo krátce před půl jedenáctou dopolední na Kroměřížsku u obce Vítonice. 

Zde řidič sjel s celým vozidlem mimo komunikaci, přičemž prorazil jednu palivovou nádrž. Z té vytekl do půdy téměř jeden tisíc litrů nafty. Při nehodě se řidič zranil a byl přivolanými záchranáři převezen do nemocnice.

Jako první přijeli na místo profesionální hasiči z Olomouckého kraje, kteří to měli nejblíže k místu nehody. Ti si poté vyžádali kolegy ze Zlínského kraje. Proto se na místo dostavili hasiči z požární stanice Bystřice pod Hostýnem, kteří převzali velení a ihned zasypávali místa s naftou sorbentem. Dále usměrňovali dopravu před příjezdem Policie ČR, neboť v místě nehody byl uzavřen jeden jízdní pruh.

Kvůli většímu úniku nafty byli na místo povoláni i profesionální hasiči z požární stanice Kroměříž s chemickým automobilem.  Vyteklou naftu hasiči opětovně zasypali sypkým sorbentem.

Řidič nákladním vozem vezl téměř třicet tun kamení. Proto je nutné před vyproštěním vozu z vozidla přeložit náklad, což si zajistil majitel přepravní společnosti. Po přeložení nákladu bude nákladní vozidlo vytaženo zpět na komunikaci, přičemž budou asistovat hasiči z Bystřice pod Hostýnem, neboť je zde důvodná obava, že nafta při manipulaci s vozem bude z proražené nádrže znovu vytékat.

Autor: por. Mgr. Lucie Javoříková, tisková mluvčí HZS Zlínského kraje

Uložit vše jako ZIP soubor

vytisknout  e-mailem