HZS Středočeského kraje  

Přejdi na

Vaše důvěra je náš závazek


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 

Téměř půlmilionová škoda při požáru trafostanice v Berouně

V den Památky zesnulých, v pondělí 2. listopadu, po jedenácté hodině dopoledne přijalo operační středisko středočeských hasičů oznámení o požáru trafostanice na jednom z berounských sídlišť poblíž centra města. 

Volající uvedl, že byly slyšet dvě rány a následně se z trafostanice začal valit černý dým. Operační důstojník na místo vyslal profesionální hasiče z Berouna s cisternovou automobilovou stříkačkou, nosičem se speciálním hasicím kontejnerem a s velitelským vozidlem.

Jednotka po příjezdu k události uvedla, že z rozvodny zamčené trafostanice 22 kV se valí dým a je potřeba na místo technik rozvodných závodů. Hasiči se zatím pokoušeli do nasávacích otvorů aplikovat CO2, který se používá k hašení elektrických zařízení. Po několikátém prověření termokamerou bylo zjištěno, že uvnitř narůstá teplota a bude nutné provést násilný vstup. V té chvíli se však na místo dostavila pohotovostní četa, která trafostanici odemkla.

Technik uvedl, že zařízení není pod proudem, a tak po prvotním zahašení za pomoci oxidu uhličitého nasadili hasiči k likvidaci požáru pěnotvorné zařízení PRO/pak, za jehož pomoci následně zapěnili i kabelový kanál. Za necelou čtvrthodinu byl oheň lokalizován a krátce po poledni zcela zlikvidován.

Škoda byla předběžně vyčíslena na 400 000 korun, včasným zásahem se podařilo uchránit hodnoty za pět milionů. Příčinou vzniku požáru byla technická závada na vypínači vysokého napětí.

por. Ing. Tereza Fliegerová
tisková mluvčí
HZS Středočeského kraje

Odkazy do noveho okna

001 - vycházející kouř z trafostanice

001 - vycházející kouř z trafostanice 

Detailní náhled

002 - požár trafostanice

002 - požár trafostanice 

Detailní náhled

003 - požár trafostanice - plamenné hoření

003 - požár trafostanice - plamenné hoře... 

Detailní náhled

004 - zapěnění PROpakem

004 - zapěnění PROpakem 

Detailní náhled

005 - použití pěnotvorného zařízení k dohašení trafostanice

005 - použití pěnotvorného zařízení k do... 

Detailní náhled
Uložit vše jako ZIP soubor

vytisknout  e-mailem