HZS Pardubického kraje  

Přejdi na

Předcházíme rizikům


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 

Taktické cvičení v objektu Central Glass Czech, s.r.o.

Při běžné pracovní činnosti došlo v úterý 5. listopadu v 8.53 hodin při manipulaci ve skladu k pádu sudu s elektrolytem z palety, následnému výronu hořlavé látky do záchytné jímky, a ke zkratu a požáru. Obsluha okamžitě zahajuje hašení pomocí vody a pěny z nástěnného hydrantu podle daných předpisů pro daný objekt a oznamuje ostatním pracovníkům vznik mimořádné události. Požár se vlastními silami nedaří uhasit a vedoucí vyhlašuje evakuaci všech osob v objektu Central Glass Czech s.r.o. (výroba elektrolytu pro lithium – iontové baterie, Rybitví).

Obsluha oznamuje mimořádnou událost na tísňovou linku č. 5555. Ohlašovna požáru přijímá zprávu o události a vyhlašuje poplach. Vysílá na místo události HZS podniku Synthesia, a.s., poruchovou službu elektro, zásahovou jednotku ostrahy podniku a dispečera podniku. Dispečer oznamuje výjezd jednotky k mimořádné události na Krajské operační a informační středisko HZS Pardubického kraje a žádá o pomoc jednotku HZS Pardubického kraje. Jednotky přijíždí na místo zásahu ze dvou stran a zastavují v dostatečné vzdálenosti tak, aby mohly okamžitě přesunout požární techniku v případě nebezpečí výbuchu. Hasiči zasahují v dýchací technice i v oblecích ISOTEMP 2000.

Následně probíhá likvidace požáru pomocí těžké pěny. Výrobní dispečer provádí kontrolní měření ovzduší a výsledky hlásí veliteli zásahu. Útočná skupina hlásí lokalizaci požáru, požár se nešíří. Velitel zásahu informuje dispečink podniku o lokalizaci i následné likvidaci…
Takový byl námět taktického cvičení na zásah s únikem nebezpečné látky a požárem.

Smyslem a cílem cvičení bylo hlavně zdolávání požáru hořlavé látky v chemickém podniku, součinnost jednotek HZS podniku Synthesia, a.s., HZS Pardubického kraje a havarijně bezpečnostní služby podniku Synthesia, a.s. Dále bylo cílem seznámení zaměstnanců HZS podniku a příslušníků HZS Pardubického kraje s danou problematikou výroby elektrolytu, povinnostmi zaměstnanců pracujícími v budově RY 174 v případě požáru.

 
Cvičící si ověřili systém vyhlášení poplachu, dojezdové časy zasahujících jednotek PO a složek havarijní bezpečnostní služby. Součinnost jednotky HZS podniku Synthesia, a.s. a HZS Pardubického kraje, prověření spolupráce mezi provozem a zasahujícími jednotkami PO. Hlavním cílem byla taktika zdolávání požáru. 

por. Bc. Vendula Horáková, tisková mluvčí

Uložit vše jako ZIP soubor

vytisknout  e-mailem