HZS Plzeňského kraje  

Přejdi na

Předcházíme rizikům


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 

Taktické cvičení složek IZS u hraničního přechodu Rozvadov

Na odpočívce u hraničního přechodu Rozvadov došlo ke sražení několika desítek lidí kamionem. Řidiči kamionu se vlivem infarktu udělalo nevolno a neovladatelný kamion vjel do lidí, kteří zde pokojně demonstrovali.

Takový byl scénář taktického cvičení složek IZS ČR a SRN, které se konalo v pondělí 21.5. 2018. Cvičení simulující dopravní nehodu s velkým počtem zraněných mělo za cíl prověřit součinnost složek IZS jak z české, tak z německé strany v rámci příhraniční spolupráce. Naše jednotky zajišťovaly prvotní průzkum, vyproštění zraněných z vozidel, do nichž kamion narazil, dále pak třídění zraněných dle vážnosti jejich poranění a spolupracovaly se ZZS při transportu zraněných do vozů ZZS či vrtulníků LZS. Na místě byl také evakuační autobus z hasičské stanice Košutka a tým posttraumatické intervenční péče HZS Pk, který se staral o lehce zraněné, kteří byli v šoku, nebo měli jiné problémy psychického rázu spojené s traumatickým zážitkem.

Cvičení se účastnilo na 250 figurantů, profesionální jednotky z hasičských stanic Tachov a Stříbro, evakuační autobus ze stanice Plzeň Košutka, dobrovolné jednotky z Rozvadova, Přimdy, Boru a tým posttraumatické intervenční péče. Za německou stranu zde byly jednotky z Waidhausu, Pfrentsche a Pleysteinu.

Uložit vše jako ZIP soubor

vytisknout  e-mailem