HZS Libereckého kraje  

Přejdi na

Předcházíme rizikům


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 

Syn nalezené seniorky poděkoval kynologům HZS LK a Hejnic

V úterý 7. ledna se na svou pravidelnou procházku kolem svého bydliště vydala jednasedmdesátiletá seniorka v Semilech. 

Z procházky se ale ten den již nevrátila a celou noc strávila venku, kde tou dobou již panovalo velmi chladné počasí. Po ztracené ženě pátraly složky integrovaného záchranného systému téměř dva dny. Celá pátrací akce se uskutečnila pod vedením kolegů z PČR. Na záchraně ženy se podíleli policisté, hasiči i kynologové HZS LK a Hejnic. Nakonec to byli právě oni, kteří ženu objevili. Seniorka byla podchlazená a vyčerpaná, ale podle jejího syna bude brzy v pořádku.

Hasičům se pár dní na to ozval prostřednictvím sociální sítě právě její syn s prosbou poděkovat kynologům, kteří jeho maminku nalezli a kteří se na její záchraně intenzivně po celou dobu podíleli. „Moc bych vám chtěl poděkovat za nalezení maminky a děkuji, že jste to nevzdali a pokud bude možnost, tak bych rád pejskovi daroval nějakou mňamku,“ napsal pan Daneš, syn nalezené seniorky na facebook HZS Libereckého kraje. To se také stalo a s kynology se dnes osobně setkal.

Přátelské setkání se uskutečnilo dnes odpoledne na hasičské stanici v Semilech za přítomnosti všech kynologů, kteří se pátrací akce účastnili. Nechyběli ani hlavní aktéři, a to kynologičtí psi. Pan Daneš obdaroval čtyřnohé zachránce speciálními pamlsky, na kterých si určitě s chutí pochutnají.

autor: por. Bc. Lucie Hložková

foto: HZS LK

SemilySemily

Kynologové HZS LK a HejnicKynologové HZS LK a Hejnic

SemilySemily

vytisknout  e-mailem