HZS Jihočeského kraje  

Přejdi na

Předcházíme rizikům


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 

Svíčka bez dozoru způsobila v Branné požár za půl miliónu

Půlmilionovou škodu způsobil dnešní (8. leden) požár v rodinném domě v Branné u Třeboně. Informaci o požáru přijali hasiči na Operační a informační středisko HZS Jihočeského kraje osm minut po 5. hodině ranní. 

Do Branné vyjely osádky čtyř cisteren a dvou dopravních automobilů profesionálních hasičů ze stanice Třeboň a jednotek SDH obcí Třeboň – Branná a Lomnice nad Lužnicí.
Na místě hasiči zjistili, že hoří v nedávno postaveném rodinném domě. Ohnisko požáru našli u jídelního stolu umístěného v obývacím pokoji spojeném s kuchyní. Stůl se šesti židlemi byl shořelý kompletně, požár ničil také zánovní kuchyňskou linku, okna a další vybavení místností. Zasahující jednotky dostaly požár pod kontrolu okolo půl šesté. Podařilo se jim zabránit rozšíření požáru do podkroví. To bylo před požárem zcela uchráněno. Úplnou likvidaci požáru včetně odvětrání velitel zásahu nahlásil v 6:41 hodin.
Na požářiště pak nastoupil vyšetřovatel HZS, který stanovil jednoznačnou příčinu vzniku požáru – nedbalost – ponechání zapálené svíčky ve svícnu právě na jídelním stole. Škoda na zařízení obývacího pokoje a kuchyně a na oknech včetně velkého francouzského okna byla vyčíslena na 500 000,-.
Nemáme informaci, že by byl někdo zraněn.

Odkazy do noveho okna

Požár rodinného domu, Branná - 8. 1. 2018 (2)

Požár rodinného domu, Branná - 8. 1. 201... 

Detailní náhled

Požár rodinného domu, Branná - 8. 1. 2018 (1)

Požár rodinného domu, Branná - 8. 1. 201... 

Detailní náhled

Požár rodinného domu, Branná - 8. 1. 2018 (4)

Požár rodinného domu, Branná - 8. 1. 201... 

Detailní náhled

Požár rodinného domu, Branná - 8. 1. 2018 (3)

Požár rodinného domu, Branná - 8. 1. 201... 

Detailní náhled
Uložit vše jako ZIP soubor

vytisknout  e-mailem