HZS Středočeského kraje  

Přejdi na

Předcházíme rizikům


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 

Středočeští hasiči zažili skutečný BLACK FRIDAY

V pátek 29. listopadu zaznamenali hasiči na území Středočeského kraje neobvykle zvýšený počet nejrůznějších požárů, když k nim vyjížděli v jedenácti případech. Jeden člověk byl v důsledku požáru usmrcen a další se zranil. Celková škoda byla vyčíslena na téměř 5 milionů korun, hasiči uchránili hodnoty za necelých 11 milionů. 

Tragický požár vznikl po 19. hodině poblíž vlakového nádraží ve Vraném nad Vltavou v okrese Praha-západ. Čtyři jednotky hasičů (HZS Jílové, JSDH Skochovice, JSDH Zvole a HZSP SŽDC) dostaly požár unimobuňky pod kontrolu za necelých dvacet minut a vynesly ven dvě dvoukilogramové propanbutanové tlakové lahve. Osobu, která se nacházela uvnitř, už nebylo možné zachránit. Příčinu požáru a výši škody šetří vyšetřovatel spolu s Policií ČR.

Nejvyšší škodu způsobil požár v hale na výrobu laminátových konstrukcí a komponentů v obci Otročiněves na Berounsku. Tři jednotky hasičů (HZS Beroun, JSDH Otročiněves a JSDH Roztoky) k němu vyjely krátce po půl jedenácté dopoledne. Zaměstnanci firmy opustili objekt před příjezdem hasičů, jeden z nich se však nadýchal zplodin hoření při snaze hasit požár přenosným hasicím přístrojem. Hasiči s dýchací technikou dostali požár rychle pod kontrolu pomocí jednoho vysokotlakého proudu a za hodinu jej uhasili. Zakouřený objekt byl odvětrán pomocí elektrické přetlakové ventilace. Na vybavení a elektroinstalaci vznikla škoda 4 miliony korun, uchráněn byl majetek za 10 milionů korun. Příčina požáru zůstává v šetření.

V obci Čistá na Rakovnicku došlo v půl druhé odpoledne k požáru autodílny v důsledku nedbalosti při svařování. Zasahující hasiče (HZS Rakovník, JSDH Čistá a JSDH Kožlany) ohrožovaly tlakové lahve umístěné uvnitř dílny. I zde se podařilo dostat požár rychle pod kontrolu pomocí jednoho vodního proudu. Na vozidle a vybavení dílny vznikla škoda za přibližně 40 tisíc korun.

Další tři jednotky hasičů (HZS Kladno, JSDH Braškov a JSDH Unhošť) likvidovaly necelou hodinu před polednem požár opuštěného rodinného domu obývaného bezdomovci v obci Velké Přítočno na Kladensku. Za dvě a půl hodiny byl požár pomocí tří vodních proudů uhašen. Hasiči dům ovětrali a zkontrolovali termokamerou. Škoda byla vyčíslena na 700 tisíc korun, i v tomto případě objasňuje příčinu vzniku požáru vyšetřovatel HZS Středočeského kraje ve spolupráci s Policií ČR. Po dobu zásahu musela být uzavřena Hlavní ulice na průjezdu obcí.

kpt. Ing. Jaroslav Gabriel
HZS Středočeského kraje

Odkazy do noveho okna

Čistá 1

Čistá 1 

Detailní náhled

Čistá 2

Čistá 2 

Detailní náhled

Velké Přítočno 1

Velké Přítočno 1 

Detailní náhled

Velké Přítočno 2

Velké Přítočno 2 

Detailní náhled

Velké Přítočno 3

Velké Přítočno 3 

Detailní náhled

Velké Přítočno 4

Velké Přítočno 4 

Detailní náhled

Velké Přítočno 5

Velké Přítočno 5 

Detailní náhled

Velké Přítočno 6

Velké Přítočno 6 

Detailní náhled
Uložit vše jako ZIP soubor

vytisknout  e-mailem