HZS Královéhradeckého kraje  

Přejdi na

Předcházíme rizikům


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 

Středa 17.2. byla ve znamení dopravních nehod

Jednotky v tento den vyjížděly k deseti dopravním nehodám, ke kterým došlo především na Trutnovsku. 

Profesionální hasiči z Nového Bydžova spolu s dobrovolnými hasiči z Chlumce nad Cidlinou byli v 9:54 přivoláni k dopravní nehodě osobního automobilu, která se stala na dálnici D11 u obce Klamoš. Vozidlo vyjelo ze silnice a převrátilo se na střechu. Hasiči vozidlo otočili zpět na kola a umístili do odstavného pruhu. Zraněný řidič byl ošetřen zdravotnickou záchrannou službou.

Dobrovolní hasiči z Nového Bydžova a profesionální hasiči z Jičína zasahovali v dopoledních hodinách (ohlášeno 10:11) u dopravní nehody osobního automobilu, ke které došlo ve Starém Bydžově. Vozidlo vyjelo mimo vozovku do příkopu a převrátilo se na střechu. Hasiči ošetřili řidičku, která utrpěla několik škrábanců na hlavě. Poté byla odvezena sanitou do nemocnice. Po došetření nehody Policií České republiky jednotky převrátily vozidlo zpět na kola a uklidily komunikaci. 

Profesionální hasiči z Nové Paky zasahovali v odpoledních hodinách (ohlášeno 16:34) při střetu dvou osobních automobilů, ke kterému došlo u obce Vidochov. Tři osoby byly zraněny a odvezeny zdravotnickou záchrannou službou do nemocnice. Hasiči provedli na vozidlech protipožární opatření. Provoz na komunikaci byl v obou směrech na dvacet minut zcela zastaven. Hasiči uklidili z vozovky uniklé provozní kapaliny pomocí sorbentu. Poté byl zprůjezdněn jeden jízdní pruh a jednotka řídila v místě nehody dopravu kyvadlově. Také pomohla s naložením vozidel na odtah a krátce před 19. h odjela zpět na stanici. 

Profesionální hasiči z Trutnova vyjížděli ve 12:31 k dopravní nehodě nákladního automobilu a autobusu, která se stala v Jívce. Obě vozidla, při snaze o vyhnutí se, skončila v příkopu. Došlo k úniku přibližně 40 l nafty do půdy, o čemž byli informováni pracovníci České inspekce životního prostředí a Životního prostředí Trutnov. Hasiči převrátili vozidlo na kola a poté jej vyprostili zpět na komunikaci. Autobus byl také vytažen. Jednotka uklidila vozovku. Na místo se dostavila Správa a údržba silnic k odbagrování naftou zasažené zeminy. Ke zranění osob nedošlo.

Profesionální hasiči z Náchoda, Trutnova a dobrovolní hasiči z Horního Maršova zasahovali v odpoledních hodinách při střetu dvou osobních automobilů, ke kterému došlo v Janských Lázních. Jedno vozidlo skončilo po nárazu na střeše mimo komunikaci. Hasiči jej pomocí vyprošťovacího automobilu vytáhli zpět na silnici. Nikdo nebyl zraněn.

Profesionální hasiči ze Dvora Králové nad Labem vyjížděli v 15:03 k dopravní nehodě osobního automobilu, který pravděpodobně dostal smyk a převrátil se na bok. Jedna osoba byla odvezena sanitou na ošetření do nemocnice. Hasiči na vozidle provedli protipožární opatření a odpojili autobaterii. Poté se vrátili zpět na stanici.

Profesionální hasiči z Náchoda a dobrovolní hasiči z Červeného Kostelce byli v 18:04 přivoláni do Rtyně v Podkrkonoší k dopravní nehodě osobního automobilu, který narazil do zdi. Ve vozidle cestovaly dvě osoby, jedna byla převezena zdravotnickou záchrannou službou na ošetření do nemocnice. K úniku provozních kapalin nedošlo. 

 

Odkazy do noveho okna

DN Vidochov

DN Vidochov 

Detailní náhled

DN Vidochov

DN Vidochov 

Detailní náhled

DN Vidochov

DN Vidochov 

Detailní náhled

DN Vidochov

DN Vidochov 

Detailní náhled

DN Janské Lázně

DN Janské Lázně 

Detailní náhled

DN Janské Lázně

DN Janské Lázně 

Detailní náhled

DN Janské Lázně

DN Janské Lázně 

Detailní náhled

vytisknout  e-mailem