HZS Olomouckého kraje  

Přejdi na

Předcházíme rizikům


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 

Startuje soutěž o detektory kouře a plynu

Hasičský záchranný sbor Olomouckého kraje dlouhodobě podporuje kampaň České asociace hasičských důstojníků - Ochrana proti únikům plynů a požárům, která se zabývá problematikou hlásičů kouře a detektorů nebezpečných plynů. 

Česká asociace hasičských důstojníků spouští k této problematice zcela nový unikátní web, na kterém se zájemci dozví informace z problematiky detekce kouře a nebezpečných plynů. Současně s tím startuje internetová soutěž o hlásiče kouře, detektory oxidu uhelnatého a detektory hořlavých plynů. Soutěž probíhá od 20. února do 31. března 2017 na webových stránkách http://www.detektory.cahd.cz (podrobná pravidla soutěže naleznete na konci této zprávy). Pokud chcete vyhrát užitečného pomocníka do domácnosti, určitě s námi soutěžte.

Statistiky HZS Olomouckého kraje dokazují, že stále více lidí začalo v posledních letech vybavovat svoje domácnosti autonomními detektory kouře nebo plynu. Tento trend, kdy hlásič kouře sehraje u požáru hlavní roli, lze hodnotit velmi pozitivně. V září 2016 hasiči v Olomouckém kraji zasahovali hned u dvou požárů, při kterých detektory kouře sehrály důležitou úlohu. První se odehrál v Šumperku, kdy majitel bytu nad hořícím bytem měl nainstalován požární hlásič. Ten mu přes mobilní telefon signalizoval, že v bytě hoří. Muž kontaktoval hasiče, kteří zjistili, že hoří u sousedů (více >> zde <<). Podobný příběh se odehral i v Prostějově na Vojáčkově náměstí.

Kromě detektorů kouře existují i detektory nebezpečných plynů (detektory CO nebo detektory hořlavých plynů). Také ony jsou spolehlivými pomocníky v domácnostech, kteří dokáží detekovat i minimální únik nebezpečného plynu a pomocí akustické sirény informovat obyvatele bytu o hrozícím nebezpečí.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Autor:

por. Bc. Ing. Vladimíra Hacsiková
mluvčí HZS Olomouckého kraje
tel: 950 770 039
mobil: 725 490 377
e-mail: mluvci(zavinac)hzsol.cz

vytisknout  e-mailem