HZS Středočeského kraje  

Přejdi na

Vaše důvěra je náš závazek


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 

Srážka vlaku s osobním autem na Benešovsku skončila tragicky

Informaci o srážce vlaku s osobním automobilem v katastru obce Heřmaničky v okrese Benešov přijala tísňová linka středočeských hasičů v úterý 4. srpna v 18.07 hodin. 

Krajské operační a informační středisko HZS Středočeského kraje k události vyslalo profesionální hasiče ze stanic v Benešově a Sedlčanech, podnikovou jednotku Správy železnic Praha a jednotku sboru dobrovolných hasičů obce Votice.

Po příjezdu jednotek bylo upřesněno, že ke střetu došlo na železničním přejezdu, který je křížením silnice číslo 121 s jednokolejnou tratí číslo 220. Osobní vozidlo bylo po srážce odtlačeno po kolejích skoro tři sta metrů od silnice. Uvnitř kabiny zůstala zaklíněna osoba, která na místě podlehla vážným zraněním. V osobním elektrickém vlaku cestovalo 69 lidí a tři zaměstnanci Českých drah, všichni vyvázli bez úrazu.

Hasiči udělali na vozidle protipožární opatření a po příjezdu náhradního autobusu, který zajistil dopravce, pomohli s evakuací cestujících. Ti pak byli převezeni na nejbližší železniční stanici. Poté bylo z vraku vozidla vyproštěno tělo usmrcené osoby. Následně byla událost předána drážním hasičům.

Ing. Ladislav Holomčík
HZS Středočeského kraje

Uložit vše jako ZIP soubor

vytisknout  e-mailem