HZS Královéhradeckého kraje  

Přejdi na

Předcházíme rizikům


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 

Správná reakce při hašení hořícího oleje

Dvůr Králové nad Labem – požár – 11. 1. 11:37

Do ulice Komenského byly vyslány čtyři jednotky požární ochrany, byl zde ohlášen požár v jednom z bytů bytového domu, konkrétně mělo dojít k zahoření potravin na sporáku. Průzkumem jednotky zjistily, že už k hoření nedochází, požár se podařilo zahasit před jejich příjezdem. Hasiči následně zkontrolovali místo požáru a zlikvidovali zbývající ohniska. Vyšetřovatel hasičů zjistil, že k požáru došlo při vznícení oleje při přípravě oběda. Rázem se požár rozšířil na digestoř a část kuchyňské linky. Duchapřítomné uživatelce bytu se podařilo uhasit olej tím, že položila pečící plech na horní hranu hrnce. Přitom se nadýchala zplodin hoření a byla předána do péče zdravotnické záchranné služby. Hořící digestoř a kuchyňskou linku pak hasili před příjezdem jednotek dělníci, kteří pracovali v sousedním bytě. Škoda byla předběžně vyčíslena na 50 tisíc korun, poškozeno bylo vybavení kuchyně a zplodiny hoření zasáhly okolní omítku a malbu.

Na místě události zasahovali profesionální hasiči ze Dvora Králové nad Labem a JSDH Bílá Třemešná, Verdek, JSDH Žireč byla odvolána po cestě k zásahu.

Na tomto místě je důležité připomenout, že se uživatelka bytu zachovala správně, když hrnec s hořícím olejem přikryla plechem, čímž zamezila přístupu vzduchu k hořící kapalině. V žádném případě bychom neměli hasit hořící olej vodou, protože v tu chvíli dochází k extrémně rychlému odpaření vody a masivnímu rozšíření požáru.

P Dvůr Králové nad Labem (2).JPG

Martina Götzová, tisková mluvčí
FOTO: HZS Královéhradeckého kraje

Odkazy do noveho okna

P Dvůr Králové nad Labem (1)

P Dvůr Králové nad Labem (1) 

Detailní náhled

P Dvůr Králové nad Labem (2)

P Dvůr Králové nad Labem (2) 

Detailní náhled

P Dvůr Králové nad Labem (3)

P Dvůr Králové nad Labem (3) 

Detailní náhled
Uložit vše jako ZIP soubor

vytisknout  e-mailem