HZS Jihočeského kraje  

Přejdi na

Vaše důvěra je náš závazek


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 

Společnost ESSOX podpoří vzdělávání dětí ve vzdělávacích aktivitách Hasičského záchranného sboru Jihočeského kraje

Během stovek exkurzí a vzdělávacích akcí předají jihočeští hasiči každý rok tisícům dětí důležité vědomosti a návody, jak se chovat v krizových situacích. Pro své aktivity získal jihočeský profesionální sbor nyní významného partnera, společnost ESSOX ze skupiny Komerční banky. 

V Českých Budějovicích a Strakonicích probíhají exkurze s využitím vzdělávacích programů ve speciálně upravených multimediálních učebnách. Jen multimediální učebnu v Budějovicích navštívilo v minulém roce 2491 žáků převážně mateřských a základních škol.  V roce 2017 proběhlo na stanicích HZS Jihočeského kraje celkem 116 exkurzí zaměřených na informování veřejnosti v oblastech požární ochrany, ochrany obyvatelstva a integrovaného záchranného systému,“ popisuje vzdělávací činnost hasičů Zdenek Kala, statutární zástupce ředitele Hasičského záchranného sboru.

Společnost ESSOX podpořila jihočeské hasiče v rámci svého nového projektu s názvem Společně bezpečně. Pod jeho hlavičku chce do budoucna integrovat své aktivity v oblasti vzdělávání, ať už jde o přednášky na téma finanční gramotnosti nebo o tvorbu vzdělávacích materiálů či edukačních kampaní.
Cílem projektu Společně bezpečně je vzdělávat zábavnou formou děti a učit je, jak reagovat v nebezpečných okamžicích, se kterými se mohou ve svém životě setkat. V souladu s hlavními riziky, kterým děti čelí, je projekt rozdělen do čtyř oblastí: Bezpečně v dopravě, Bezpečně v přírodě, Bezpečně uvnitř a – celkem logicky, neboť pro ESSOX je toto téma velmi důležité – Bezpečně s penězi.

Dlouho jsme s kolegy zvažovali, jakou cestou se v oblasti společenské odpovědnosti dále vydat. Aby byla dlouhodobá, aby v ní byla kontinuita, neboť společenská odpovědnost je pro ESSOX samozřejmou součástí působení na trhu. Více než tři stovky našich zaměstnanců mají dohromady téměř pět set dětí. I proto jsme se rozhodli vsadit na vzdělávání dětí v rámci nového projektu Společně bezpečně,“ říká Jana Hanušová, generální ředitelka společnosti ESSOX.

Nové partnerství stvrdili zástupci obou organizací ve středu 11. dubna 2018 na stanici profesionálních hasičů v Českých Budějovicích právě v multimediální učebně hojně využívané ke vzdělávání dětí. Firma Essox poskytla hasičům pro vzdělávací účely brožury a edukační hračky, v průběhu jara získají hasiči od společnosti Essox nafukovací překážkovou dráhu.
Díky nové spolupráci si menší děti ze setkání s hasiči kromě užitečných vědomostí odnesou také nově vytvořené omalovánky s konkrétními situacemi doprovázené říkankami, které je naučí důležitá pravidla v oblasti bezpečnosti. Pro školáky jsou připraveny vystřihovánky hasičského auta i spousta dárků, které mohou děti od hasičů získat ve vědomostních soutěžích během kurzu.

Další informace o projektu jsou na webových stránkách www.SpolecneBezpecne.cz.

Odkazy do noveho okna

Společně bezpečně - omalovánky

Společně bezpečně - omalovánky 

Detailní náhled

Společně bezpečně - samolepka

Společně bezpečně - samolepka 

Detailní náhled

Essox, České Budějovice - 11. 4. 2018 (3)

Essox, České Budějovice - 11. 4. 2018 (3... 

Detailní náhled

Essox, České Budějovice - 11. 4. 2018 (4)

Essox, České Budějovice - 11. 4. 2018 (4... 

Detailní náhled

Essox, České Budějovice - 11. 4. 2018 (5)

Essox, České Budějovice - 11. 4. 2018 (5... 

Detailní náhled

Essox, České Budějovice - 11. 4. 2018 (1)

Essox, České Budějovice - 11. 4. 2018 (1... 

Detailní náhled

Essox, České Budějovice - 11. 4. 2018 (6)

Essox, České Budějovice - 11. 4. 2018 (6... 

Detailní náhled

Essox, České Budějovice - 11. 4. 2018 (2)

Essox, České Budějovice - 11. 4. 2018 (2... 

Detailní náhled

Společně bezpečně (2)

Společně bezpečně (2) 

Detailní náhled

Společně bezpečně (1)

Společně bezpečně (1) 

Detailní náhled

Společně bezpečně (3)

Společně bezpečně (3) 

Detailní náhled
Uložit vše jako ZIP soubor

vytisknout  e-mailem