Hasičský záchranný sbor České republiky  

Přejdi na

Předcházíme rizikům


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 

Společnost CEDA Maps a.s. poskytla zdarma HZS ČR profesionální mapové vrstvy pro dispečinky TCTV 112

20. 8. 2020 - Firma CEDA Maps a.s. zdarma poskytla HZS ČR nejaktuálnější podrobná mapová data, která hasičským jednotkám umožní minimalizovat čas na cestě tam, kde je lidé nejvíc potřebují. 

izsoperator.png

Profesionální data jsou součástí informačního systému NIS IZS, který se používá pro provoz call center TCTV 112, operačního řízení hasičů i u ostatních záchranných složek IZS. “Usnadňují nám práci tam, kde běžně dostupné mapové podklady nestačí. Ne všechny cesty, které jsou pro veřejnost nepoužitelné, jsou skutečně neprůjezdné a naopak ne všechny komunikace jsou pro nás dostatečně široké a průjezdy dost vysoké. CEDA mapy vidí svět z naší perspektivy, a proto nám výrazně usnadňují práci.".” vysvětluje ředitel odboru operačního řízení MV-generálního ředitelství HZS ČR, plukovník Ing. Roman Bílý.

Ředitel CEDA Radovan Prokeš k tomu říká: „Na naše data spoléhá integrovaný záchranný systém už řadu let. Přestože smlouva na dodávky jejich aktualizací skončila, chtěli jsme i my přispět k boji s pandemií a poděkovat záchranářům, že se starají o naši bezpečnost. Proto jsme se rozhodli pomoci tím, že jsme v dodávce mapových dat pokračovali po dobu nouzového stavu zdarma.”
plk. Ing. Jan Brothánek
vedoucí oddělení rozvoje a projektového řízení
MV-GŘ HZS ČR


 

Odkazy do noveho okna

izsoperator

izsoperator 

Detailní náhled
Uložit vše jako ZIP soubor

vytisknout  e-mailem