HZS Olomouckého kraje  

Přejdi na

Předcházíme rizikům


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 

Soutěž o Hasičské pohádky u příležitosti Evropského dne linky 112

Každým rokem si Evropané 11. února připomínají Evropský den linky 112 (11.2.) Prostřednictvím tohoto jednotného evropského čísla tísňového volání se lidé v nouzi mohou dovolat pomoci záchranářů, a to ve všech státech Evropské unie. 

Hasičský záchranný sbor Olomouckého kraje si letos Evropský den tísňové linky 112 připomene soutěží o knížku Hasičských pohádek. V knížce ryze hasičských pohádek, kterou sepsali sami hasiči, se v čtrnácti klasických pohádkách děti potkají s draky, čerty, skřítky, statečnými kohouty i kapry záchranáři. 

Knížka není volně prodejná, používána je jako propagační předmět Hasičského záchranného sboru ČR, děti i dospělí mohou Hasičské pohádky získat jako odměnu za účast v nejrůznějších soutěžích a na akcích pořádaných Hasičským záchranným sborem ČR.

Pravidla soutěže

Hasičský záchranný sbor Olomouckého kraje se u příležitosti Evropského dne linky 112 (11. 2. 2018) rozhodl, že uspořádá soutěž o knížku Hasičských pohádek. Soutěžit se bude do konce února o jednu knížku pohádek. Výherce bude vylosován ze všech došlých správných odpovědí.

Soutěž startuje dnešním dnem, tj. nedělí 11. února 2018 a končí ve středu 28. února 2018. Odpovědi zasílejte na e-mail soutez@hzsol.cz. Aby mohl být e-mail zařazen do slosování, musí obsahovat správné odpovědi na všechny otázky, jméno a adresu odesílatele (abychom na ni mohli zaslat případnou výhru).

Soutěžní otáky

  1. Jaká jsou národní čísla tísňového volání?
  2. Co je jednotné evropské číslo tísňového volání 112?
  3. Kdo přijímá volání na tísňovou linku 112 a kolik center v rámci České republiky existuje?
  4. Kolik tísňových volání bylo v roce 2017 přijato na Telefonní centrum tísňového volání 112 v Olomouckém kraji?
  5. V jakých jazycích jsou přijímány hovory na Telefonní centrum tísňového volání 112, podle oficiálních zásad?

Autor:

por. Bc. Ing. Vladimíra Hacsiková
mluvčí HZS Olomouckého kraje
tel: 950 770 039 (linka tiskový mluvčí)
tel: 950 770 207
mobil: 725 490 377
e-mail: mluvci@hzsol.cz

vytisknout  e-mailem