Hasičský záchranný sbor České republiky  

Přejdi na

Chráníme vaše životy, zdraví a majetek


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 

Soutěž Jak mě hlásič zachránil

26. 12. 2017 (Petr Kůdela) - Až do konce ledna 2018 mohou dospělí obyvatelé České republiky posílat hasičům na mailovou adresu soutezhlasic@cahd.cz své literární a filmové (video) příspěvky na téma „Jak mě (nás) hlásič zachránil a nebezpečí zabránil“. 

Internetovou soutěž připravila Česká asociace hasičských důstojníků (ČAHD) ve spolupráci s HZS Moravskoslezského kraje, HZS Olomouckého kraje a s Fakultou bezpečnostního inženýrství VŠB-TU Ostrava.

ViewImage.jpg

Cílem soutěže je ohodnotit a ocenit písemné a video příspěvky soutěžících, které vycházejí z jejich osobních zkušeností při záchraně života, zdraví a majetku pozitivním působením (včasným reagováním a upozorněním) hlásičů požáru, detektorů nebezpečných plynů, např. oxidu uhelnatého, a dalších čidel sloužících pro zvýšení bezpečnosti v domácnostech. V soutěži lze vyjít také ze zkušenosti příbuzných, přátel, sousedů.

Kompletní pravidla soutěže si mohou zájemci přečíst v přiloženém souboru nebo na specializovaném webu ČAHD www.detektory.cahd.cz. Soutěž bude vyhodnocena v únoru a autoři nejlepších tří příspěvků v každé z obou kategorií (literární soutěž, video soutěž) obdrží poštou detektor oxidu uhelnatého (1. místo) nebo hlásič požáru (2. a 3. místo). O případném úspěchu budou soutěžící včas informováni.

"Umělecká" soutěž je součástí dlouhodobé hasičské kampaně, varující před stále více hrozícím nebezpečím úniku zemního plynu a dalších plynných látek, například úniku propan-butanu, a také před vznikem oxidu uhelnatého v domácnostech.

Dlouhodobá kampaň odstartovala v roce 2013. Hasiči od té doby připravili mnoho akcí – vydali sérii preventivních letáků k dispozici obcím a jiným subjektům k bezplatnému stažení, vyvěšovali plakáty ve vozidlech městské hromadné přepravy osob, nebo na svém webu poskytovali a poskytují o této problematice podrobné informace, které doplňují o stanoviska nejrůznějších odborníků.

Hasiči už také připravili několik konferencí a seminářů o detektorech pro různé zájmové skupiny, jako například pro majitele a provozovatele bytových domů, domovů důchodců a dalších sociálních zařízení. Nezapomněli ani na několik internetových vědomostních soutěží o detektorech.

Ve spolupráci s organizátory hasičské kampaně ČAHD už přistoupila města Olomouc a Ostrava a jejich obvody k montáži čidel do svých obecních bytů.

CAHD.jpgKontakty:
por. Bc. Ing. Vladimíra Hacsiková
tisková mluvčí
HZS Olomouckého kraje

por. Mgr. Petr Kůdela
tiskový mluvčí
HZS Moravskoslezského kraje

Odkazy do noveho okna

ViewImage

ViewImage 

Detailní náhled
Uložit vše jako ZIP soubor

vytisknout  e-mailem