Institut ochrany obyvatelstva  

Přejdi na

Chráníme vaše životy, zdraví a majetek


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 

Soutěž „Bezpečná domácnost“

V této soutěži se Vás budeme ptát na témata, která se úzce váží k bezpečnosti v domácnostech a jejich ochraně před požáry. 

Uvodni_grafikaWEB_1.jpg

Přichází prosinec - měsíc vánočních a silvestrovských oslav, během kterých častou příčinou výjezdů hasičů v době adventu a Vánoc bývají požáry od svíček, a to nejčastěji na adventních věncích a na vánočních stromcích.

Vánoce jsou také obdobím zvýšené přípravy pečených a vařených pokrmů. V předvánočním spěchu lze snadno zapomenout i na to, že se nám v troubě peče cukroví či na Štědrý den smaží na pánvi kapr.

Během silvestrovské noci se zase každoročně zvyšuje riziko vzniku požáru nebo vážného zranění v souvislosti s odpalování zábavní pyrotechniky.

Proto si pro Vás naši kolegové z pracoviště zjišťování příčin vzniku požárů, kteří k těmto případům často vyjíždí, připravili soutěž k získání a ověření Vašich znalostí, které by Vám a Vašim blízkým mohly pomoci strávit chvíle doma v klidu a pohodě.

V této soutěži se Vás budeme ptát na témata, která se úzce váží k bezpečnosti v domácnostech a jejich ochraně před požáry. Každou středu po dobu deseti týdnů bude zveřejněna otázka. Na konci soutěže obdrží tři nejúspěšnější řešitelé výhru v podobě zajímavých a praktických upomínkových předmětů.

Soutěž začíná ve středu 1. 12. 2021, kdy uveřejníme otázku č. 1 na našem twitterovém účtu (https://twitter.com/ioo_lb).
Datum jsme zvolili záměrně. Pokud si totiž tato čísla spojíme dohromady, dostaneme číslo 112, což v souvislosti s Hasičským záchranným sborem neznamená nic jiného, než jednotné číslo tísňového volání, na které můžete bezplatně volat z pevné linky nebo mobilního telefonu na celém území Evropské unie.

A když už si s čísly takto hezky hrajeme, tak jsme vyhlášení vítězů soutěže stanovili již na 11. 2. 2022, kdy si připomeneme Mezinárodní den linky 112.

Každá nová otázka bude zveřejněna vždy ve středu a bude možné na ni odpovídat do následujícího úterý.

Ke každé otázce budou čtyři odpovědi, ze kterých jedna bude správná. Následující úterý před středečním vyhlášením další otázky se budete moci podívat na správné řešení.

I když bude vaše odpověď špatná, nebrání vám to v pokračování v soutěži v dalším kole v dalším týdnu. Odeslanou odpověď si již ale nemůžete opravit.

Výherci budou 3 soutěžící, kteří projdou soutěží ve všech kolech a odpoví správně na všechny otázky.
V případě, že bude mít všechny otázky správně odpovězeno více osob, všichni tito budou zařazeni do slosování o ceny. Pokud neodpoví nikdo ze soutěžících správně na všechny otázky, bude losováno z hráčů s nejvyšším počtem správně zodpovězených otázek.

vytisknout  e-mailem