HZS Zlínského kraje  

Přejdi na

Vaše důvěra je náš závazek


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 

Sníh zkomplikoval dopravu ve Zlínském kraji. Aktualizováno v 18.30 hod.

(07.02.2018) Profesionální i dobrovolní hasiči ve Zlínském kraji vyjížděli díky sněhu, který komplikuje dopravu, již k několika dopravním nehodám. 

Jedna z nehod se stala krátce před polednem ve Slavičíně – Hrádku na Vlárské dráze. Zde těhotná řidička, jejíž osobní vozidlo se na zasněžené cestě dostalo do smyku, srazila dva muže, nasazující v prostoru zledovatělé komunikace sněhové řetězy na kola kamionu.

Na místo vyjela jednotka profesionálních hasičů ze stanice Slavičín a jednotka dobrovolných hasičů ze Slavičína. Hasiči na místě poskytli zraněným mužům první pomoc a dále v místě nehody usměrňovali dopravu.

Ke zraněným byla přivolána zdravotnická záchranná služba, jejíž posádka si převzala zraněné muže do své péče a následně je převezla do krajské nemocnice k dalšímu vyšetření.   

Příčinu nehody nyní šetří policisté.

Další nehoda se stala v Dolním Němčí na Uherskohradišťsku. Zde skončilo osobní vozidlo mimo komunikaci. Hasiči z vozidla vyprostili jednu zraněnou osobu a předali ji do péče záchranářů.

Hasiči ze stanice Holešov vyjížděli k dopravní nehodě do obce Míškovice na Kroměřížsku, kde se srazilo osobní a nákladní vozidlo a obě auta skončila po nehodě mimo komunikaci. Nehoda se obešla bez zranění.

Krátce před půl druhou odpolední vyjížděli se zásahovým vozidlem hasiči ze stanice Zlín do místní části Klečůvka, kde se srazila dvě osobní vozidla. Hasiči u aut provedli protipožární opatření a vozidla zajistili proti úniku provozních kapalin. Při nehodě byla zraněna jedna osoba. Ta skončila v péči záchranářů.                

Aktualizováno v 18.30 hodin

Sníh i během odpoledne komplikoval řidičům jejich jízdu a někteří  do svého cíle nedojeli. Hasiči tak vyjížděli k dalším devíti dopravním nehodám.

Hasiči na Vsetínsku zasahovali u nehody v Jasenici, ve Valašském Meziříčí, dále v Lešné u nehody kamionu, který skončil v příkopu. Taktéž v Kateřinicích ukončil řidič svou jízdu až v místním potoce. V Zubří po dopravní nehodě hrozil pád do potoka dalšímu havarovanému auto. V potoce skončilo i vozidlo ve Vsetíně. Výjezd hasičů si vyžádala i nehoda v Rožnově pod Radhoštěm.

Na Zlínsku zasahovali hasiči u nehody v obci Tichov, kde unikala z havarovaného popelářského vozidla nafta.

Kroměřížští hasiči byli vysláni k nehodě do Plešovce.

Autor: por. Mgr. Lucie Javoříková, tisková mluvčí HZS Zlínského kraje

Odkazy do noveho okna

Slavičín1

Slavičín1 

Detailní náhled

Slavičín2

Slavičín2 

Detailní náhled

Slavičín3

Slavičín3 

Detailní náhled

Klečůvka1

Klečůvka1 

Detailní náhled

Klečůvka2

Klečůvka2 

Detailní náhled

Klečůvka3

Klečůvka3 

Detailní náhled
Uložit vše jako ZIP soubor

vytisknout  e-mailem