HZS Zlínského kraje  

Přejdi na

Vaše důvěra je náš závazek


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 

Sněhová nadílka v kraji stále trápí především řidiče

(09.01.2019) Hasiči díky počasí mají zvýšený počet výjezdů. Od včerejšího večera vyjíždějí především k dopravním nehodám a k uvízlým vozidlům na cestách. 

V úterý ve 21:20 hod. vyjížděli hasiči ze stanice Uherský Brod a dobrovolní hasiči ze Strání k hlášené nehodě u Slavkova na Uherskohradišťsku. Zde po svém příjezdu hasiči zajistili havarované vozidlo proti pádu. Poté vyprostili z vozu řidiče, kterého následně předali do péče záchranářů. Nakonec vozidlo z příkopu vyprostili.

O tři minuty později tedy ve 21:23 hod. měli vyhlášený poplach profesionální hasiči ze stanice Uherské Hradiště a byli vysláni do Hluku k havárii nákladního vozidla. Nehoda se naštěstí obešla bez zranění.

Dnes ve 03:18 hod. hasiči ze stanice Zlín zasahovali v Želechovicích nad Dřevnicí, kde se pod tíhou sněhu zlomil strom a poté spadl na kabinu traktoru, který v místě odhrnoval z cesty sníh. I tato událost se obešla bez zranění.

V 06:51 hod. vyjížděly hned dvě jednotky, a to ze stanice Otrokovice a Kroměříž, k nehodě dvou osobních vozidel u obce Kvasice na Kroměřížsku. Hasiči na místě poskytovali dvěma cestujícím předlékařskou péči. Poté oba zraněné předali do péče záchranářům, kteří jednu zraněnou osoby převezli do krajské nemocnice a druhou do nemocnice v Kroměříži.

Dnes ráno byli hasiči, a to jak dobrovolní tak i profesionální, požádáni starostkou města Valašské Klobouky v rámci mimořádné události o pomoc s odstraňováním velkého množství sněhu. Ten způsobil kolaps na komunikacích a chodnících. Hasiči zprůjezdňují cesty ve městě s využitím nakladače.

Hasiči ze stanice Vsetín jeli v 07:52 hod. odstraňovat zlomený strom, který pod tíhou mokrého sněhu praskl, a hrozilo, že spadne na komunikaci. Hasiči strom pořezali a z cesty odklidili.

Vsetínští hasiči vyjížděli i o chvíli později, a to v 09:19 hod. Ve Vsetíně vytahovali v závěji uvízlý nákladní vůz, který bránil plynulému provozu.

Hasiči ze stanice Luhačovice vyjížděli 48 minut po poledni ke spadlému stromu na dráty elektrického vedení.

Vzhledem k počasí, lze očekávat další výjezdy spojené s odstraňováním následků, souvisejících se sněhovou nadílkou.

Technická pomoc související s odstraňováním následků spojených s počasím má však svá pravidla. Provádí se především na budovách veřejného zájmu nebo tam, kde je to nezbytně nutné a hrozí nebezpečí z prodlení. Například se jedná o odstraňování sněhových převisů, hrozící pádem na chodník, odstraňování zlomených stromů v těsné blízkosti komunikací či popadaných drátů elektrického vedení.

Autor: por. Mgr. Lucie Javoříková, tisková mluvčí HZS Zlínského kraje

Odkazy do noveho okna

1Kvasice

1Kvasice 

Detailní náhled

2Kvasice

2Kvasice 

Detailní náhled

3Kvasice

3Kvasice 

Detailní náhled

4Kvasice

4Kvasice 

Detailní náhled

1Valašské Klobouky

1Valašské Klobouky 

Detailní náhled

2Valašské Klobouk

2Valašské Klobouk 

Detailní náhled

3Valašské Klobouk

3Valašské Klobouk 

Detailní náhled
Uložit vše jako ZIP soubor

vytisknout  e-mailem